xcdroast 0.98alpha15 - en to hr translation catalogue (835 entries)

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
hr: 
    Nema dostupnih ATIP-obavijesti.
    
    (Mogući razlozi: CD-R/RW disk nije u pogonu ili vaš
     uređaj ne podržava čitanje ATIP-a.)

en: 
    Scanning aborted!
hr: 
    Pretraživanje prekinuto!

en:           Drop files to exclude here ->
hr: Ovdje ispustite isključene datoteke -->

en:  [Simulation]
hr:  [Oponašanje]

en: %s/... (%d paths)
hr: %s/... (%d staze)

en: (%d paths selected)
hr: (%d staza izabrano)

en: (right click for context menu)
hr: (desni klik za odgovarajući izabirnik)

en: -> mkisofs reported an error while calculating the session size!
hr: -> mkisofs je prijavio grešku tijekom računanja veličine sesije!

en: A CD-R/RW is required in the CD-Writer before
    a session can be added.
    Please insert a CD-R/RW and try again.
hr: CD-R/RW disk mora biti u pogonu
    prije negoli započnete sesiju. Molim
    umetnite medij i pokušajte iznova.

en: A CD-R/RW is required in the CD-Writer before
    a session can be mastered.
    Please insert a CD-R/RW and try again.
hr: CD-R/RW mora biti u pogonu da bi sesija
    mogla biti upravljena. Molim umetnite medij
    i pokušajte iznova.

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
hr: ATIP (Absolute Time In Pregroove) obavijesti:

en: ATIP-Info
hr: ATIP-info

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
hr: Prekida potvrđivanje čim pronađe prvu nepodudarnost. Inače X-CD-Roast svejedno nastavlja potvrđivanje ostalih zapisa.

en: Abort after verify fail
hr: Prekini nakon neuspjele potvrde

en: Abstract Information:
hr: Opće obavijesti:

en: Accept the current configuration and return to main menu.
hr: Prihvaća trenutne postavke i vraća se na glavni izabirnik.

en: Accept track layout
hr: Prihvati raspored zapisa

en: Access by hosts:
hr: Pristup s poslužitelja:

en: Access by users:
hr: Pristup korisnika:

en: Access denied!
    You have no permission to start X-CD-Roast on that host.
    Ask the superuser to add you to the allow-list.
hr: Pristup zanijekan!
    Nemate dopuštenje pokrenuti X-CD-Roast.
    Tražite korijenskog korisnika da vas doda na popis.

en: Activate Non-Root-Mode
hr: Uključi ne-korijenski način rada

en: Activation of the Non-Root-Mode failed!
    
    Please try again with enabled Debug-Mode and report.
    (See the FAQ on http://www.xcdroast.org)
hr: Uključivanje ne-korijenskog načina rada nije uspjelo!
    
    Molim, pokušajte ponovo uz omogućen način
    pronalaženja pogrešaka u kodu i prijavite ih.
    (Pogledajte FAQ na http://www.xcdroast.org)

en: Activation of the Non-Root-Mode was successful!
    
    Enter now the Setup-Menu to configure
    which users may work with X-CD-Roast.
hr: Uključivanje ne-korijenskog načina rada uspjelo!
    
    Pođite sada u Postav odrediti koji korisnici mogu
    raditi s X-CD-Roastom.

en: Add
hr: Dodaj

en: Add a device that wasn't recognized by the automatic scanning.
hr: Dodaje uređaj koji nije prepoznat automatskim pretraživanjem.

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
hr: Dodaje sva izabrana obličja na lijevi popis - zapisi koji će biti snimljeni na CD-R/RW.

en: Add all with a prefixed path:
hr: Dodaj sve s predznačnom stazom:

en: Add all with full path
hr: Dodaj sve s punom stazom

en: Add all with path component "%s" removed
hr: Dodaj sve s dijelom staze "%s" uklonjenim

en: Add all with path component "%s" replaced by:
hr: Dodaj sve s dijelom staze "%s" zamijenjenim s:

en: Add the hostname given in the entry-field to the list.
hr: Dodaj ime poslužitelja iz polja unosa na popis.

en: Add the selected path to the master directories.
hr: Dodaj izabranu stazu direktorijima za upravljanje.

en: Add the username given in the entry-field to the list.
hr: Dodaj korisničko ime iz polja unosa na popis.

en: Add to root directory of CD ("/")
hr: Dodaj korijenskom direktoriju CD-a ("/")

en: Add with custom path:
hr: Dodaj s proizvoljnom stazom:

en: Add with full path ("%s")
hr: Dodaj s punom stazom ("%s")

en: Add with last path component ("%s")
hr: Dodaj s posljednjim dijelom staze ("%s")

en: Adding path to master directories
hr: Dodajem stazu direktorijima za upravljanje

en: Adding several paths to master directories
hr: Dodajem nekoliko staza direktorijima za upravljanje

en: Adds a new image directory.
hr: Dodaje novi direktorij za obličja.

en: Advanced ISO9660 options
hr: Napredne ISO9660 postavke

en: Advanced options
hr: Napredne postavke

en: Advanced write parameters
hr: Napredne postavke snimanja

en: Album title:
hr: Naslov albuma:

en: All
hr: Svi

en: All in list
hr: Svi na popisu

en: All users are allowed to start X-CD-Roast.
hr: Svi korisnici mogu pokrenuti X-CD-Roast.

en: All users on the list are not allowed to start X-CD-Roast. All others may use it.
hr: Korisnici koji su na popisu ne mogu pokrenuti X-CD-Roast. Svi ostali mogu.

en: All, but listed
hr: Svi, osim s popisa

en: Allow 103 character Joliet filenames
hr: Joliet imena datoteka od 103 slova.

en: Allow 31 character ISO-filenames
hr: ISO-imena datoteka od 31 slova.

en: Allow 37 characters in ISO9660 filenames
hr: Omogući 37 slova u ISO 9660 imenima datoteka

en: Allow 37 chars in ISO9660 filenames. This option will remove the ISO9660 version numbers to get the extra space. Use with extreme care.
hr: Omogućuje 37 slova u ISO 9660 imenima datoteka. Uklonit će brojeve ISO9660 inačice da oslobodi dodatni prostor. Rabiti uz izniman oprez.

en: Allow ISO-files with a starting period
hr: ISO-datoteke koje započinju točkicom.

en: Allow ISO9660 filenames to include digits, uppercase characters and all other 7 bit ASCII characters. This violates the ISO9660 standard, but it happens to work on many systems. Use with caution.
hr: Omogućuje uporabu brojaka, velikih slova i svih ostalih 7-bitnih ASCII znakova u ISO9660 imenima. Krši ISO9660 pravila, ali radi na mnogim sustavima. Rabiti oprezno.

en: Allow ISO9660 filesnames to begin with a period. Usually, a leading dot is replaced by an underscore in order to maintain MS-DOS compatibility. This has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
hr: Dopusti ISO9660 datoteke koje započinju točkicom. Obično je početna točkica zamijenjena podvlačnom crticom, zbog usklađenosti s MS-DOS-om. Nema utjecaja na Rock Ridge ili Joliet imena datoteka.

en: Allow all
hr: Mogu svi

en: Allow deeper directory hierarchy than 8 levels. If this option is not used, then a directory "RR_MOVED" will be created on the CD which can be seen on non-Rock Ridge capable Systems (usually Windows). Use with caution, because this violates the ISO9660 standard.
hr: Ne dopušta hijerarhiju direktorija dublju od 8 razina. Ako se ova postavka ne koristi, bit će načinjen direktorij nazvan "RR_MOVED", kojeg se može vidjeti na ne-Rock Ridge sustavima (obično Windowsima). Rabiti oprezno, jer krši ISO9660 pravila.

en: Allow full 31 character ISO9660 filenames. This is not relevant for the Rock Ridge or Joliet option, because there the filenames are stored seperately.
hr: Dopusti puna ISO9660 imena datoteka od 31 slova. Nevažno za Rock Ridge ili Joliet postavke, jer su tamo imena datoteka posebno spremljena.

en: Allow lowercase ISO9660 filenames
hr: Imena ISO9660 datoteka malim slovima

en: Allow multiple dots in ISO9660 filenames
hr: Višestruke točke u ISO9660 imenima datoteka

en: Allow overburning
hr: Omogući preprženje

en: Allows "Untranslated" filenames
hr: "Neprevedena" imena datoteka

en: Allows filenames totally against the ISO9660 standard. This makes only sense on HP-UX systems which do not know any ISO9660 extensions.
hr: Dopušta imena datoteka protiv ISO9660 standarda. Ima smisla samo na HP-UX sustavima, koji ne poznaju ISO9660 postavke.

en: Allows to write more than the official size of a medium. Most CD Writers support it only in DAO mode. It may however do not work at all, you have to test it. (If X-CD-Roast still warns about non-fitting data, ignore this.)
hr: Omogućava snimanje preko službene veličine medija. Većina CD pisača podržava to samo u DAO načinu rada. Moguće je da uopće ne uspije, morate isprobati. (Ako X-CD-Roast i dalje bude upozoravao da podaci ne stanu, zanemarite.)

en: An excluded path cannot be redirected
hr: Izuzeta staza ne može biti preusmjerena

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti snimanje?
    Prekid može oštetiti CD-RW, a možda ćete morati
    isključiti i ponovo uključiti pržilicu da bi proradila.

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %d zapisa?

en: Are you sure you want to delete one track?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati jedan zapis?

en: Are you sure you want to remove all
    the paths from the list?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti
    sve staze s popisa?

en: Are you sure you want to remove the device
    %s
    from this configuration?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti uređaj
    %s
    iz ovih postavki?

en: Are you sure you want to rescan for devices?
    This will remove all manually configured devices and all
    saved configuration data for the other devices.
hr: Jeste li sigurni da želite iznova potražiti uređaje?
    To će ukloniti sve ručno postavljene uređaje i sve
    spremljene podatke o postavu za ostale uređaje.

en: Audio
hr: Zvuk

en: Audio Read Interface:
hr: Sučelje za čitanje zvuka:

en: Audio Read Speed:
hr: Brzina čitanja zvuka:

en: Audio-CD
hr: zvukovni CD

en: Auto-raise/lower windows
hr: Automatski izdigni/spusti prozore

en: Autodetect
hr: sam otkrij

en: Automatic
hr: automatski

en: Automatically delete images after burn
hr: Automatski obriši obličja nakon prženja

en: Back to main menu
hr: Natrag na glavni izabirnik

en: Be sure to have all media removed from your drives
    before continuing!
hr: Uklonite sve medije iz pogona prije negoli nastavite!

en: Begin to playback the next track.
hr: Počinje sviranje sljedećeg zapisa.

en: Begin to playback the previous track.
hr: Počinje sviranje prethodnog zapisa.

en: Bibliographic Information:
hr: Bibilografski podaci:

en: Blank CD-RW
hr: Obriši CD-RW

en: Blank CD/DVD+-RW
hr: Obriši CD/DVD+-RW

en: Blank-Mode:
hr: Način brisanja:

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
hr: Brisanje prekinuto nakon %2d:%02d min.

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
hr: Brisanje u tijeku: %2d:%02d min.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
hr: Brisanje uspjelo. Vrijeme: %2d:%02d min.

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
hr: Obriše CD-RW u uređaju za pisanje.

en: Boot catalog:
hr: Boot katalog:

en: Boot image list:
hr: Popis sustavskih obličja:

en: Boot image:
hr: Sustavsko obličje:

en: Boot options
hr: Boot postavke

en: Browse
hr: Pretraži

en: CD Settings
hr: CD postavke

en: CD Writer Device:
hr: Uređaj CD snimača:

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
hr: Veličina FIFO-buffera:

en: CD Writer Mode:
hr: Način rada:

en: CD Writer Speed:
hr: Brzina:

en: CD closed
hr: CD zatvoren

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
hr: CD sadrži samo zvukovne zapise, a vi ste postavili
    da se oni ne potvrđuju. Potvrda je zato nemoguća.

en: CD to write
hr: CD za pisanje

en: CD-Extra
hr: CD-extra

en: CD-Information
hr: Obavijesti o CD-u

en: CD/DVD Reader Configuration
hr: Postavke CD/DVD čitača

en: CD/DVD Settings
hr: CD/DVD postavke

en: CD/DVD Writer Configuration
hr: Postavke CD/DVD snimača

en: CD/DVD Writer Device:
hr: Uređaj CD/DVD snimača:

en: CD/DVD to write
hr: CD/DVD za pisanje

en: CD/DVD-Information
hr: Obavijesti o CD/DVD-u

en: CD/Image Info
hr: CD/DVD/obličja info

en: CDDB-Server:
hr: CDDB poslužitelj:

en: CDR_SECURITY key:
hr: CDR_SECURITY ključ:

en: Calculate automatically
hr: Izračunaj automatski

en: Calculate automatically the required space for the current session everytime you enter this menu.
hr: Automatski izračunava potreban prostor za trenutnu sesiju svaki puta kada uđete u ovaj izabirnik.

en: Calculate size
hr: Izračunaj veličinu

en: Calculates all currently free space in the image directories.
hr: Izračunava sav trenutno slobodan prostor u direktorijima za obličja.

en: Calculating...
hr: Izračunavam...

en: Can be used to specify a file name on the CD which contains an abstract. But you can enter anything here.
hr: Upišite datoteku koja sadrži kratak pregled općih obavijesti, ali možete i bilo što.

en: Can be used to specify the bibliographic file name.
hr: Za određivanje bibliografske datoteke ili bibliografskih podataka.

en: Can be used to specify the copyright file name.
hr: Za određivanje copyright datoteke ili podataka o autorskim pravima.

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
hr: Zvukovni zapis "%s"
    ne mogu potvrditi, jer ste izabrali da ih ne
    potvrđujem. Neizabirem ga...

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Cancel all changes and return to main menu.
hr: Okazuje sve promjene i vraća se na glavni izabirnik.

en: Cannot find the boot image file you specified:
    "%s"
    Please give a valid file.
hr: Ne mogu pronaći sustavsko obličje koje ste
    odredili: "%s"
    Molim pridajte valjanu datoteku.

en: Change Non-Root configuration
hr: Ne-korijenski način rada

en: Change the volume of playback.
hr: Promjena glasnoće sviranja.

en: Checking drive for a medium.
    
    Using scsi-emulation for that drive would speed up
    this considerably. Please note that inserting a
    medium would also reduce the wait time.
hr: Provjeravam je li medij u pogonu...
    
    Uporaba SCSI-oponašanja bi značajno ubrzala
    taj postupak. Uzmite u obzir da bi i umetanje
    medija smanjilo vrijeme čekanja, mda... :-)

en: Choose if you want to enable or disable the Non-Root-Mode of X-CD-Roast. If you enable the Non-Root-Mode then you do not need to become root first in order to use X-CD-Roast.
hr: Odlučite hoćete li omogućiti ne-korijenski način rada X-CD-Roasta. Ako to učinite, ne morate se prijaviti na sustav kao korijenski korisnik da bi ga rabili.

en: Choose which write mode you want to use with your CD-Writer. Not all modes are supported with all writers. Try "DAO" first, because its usually the best option. If the write fails, try one of the "TAO" modes.
hr: Izaberite način pisanja za svoj uređaj. Nisu svi načini podržani od svih pisača. Prvo pokušajte "DAO" način, jer je obično najbolji. Ako pisanje ne uspije, pokušajte s jednim od "TAO" načina.

en: Clear all
hr: Obriši sve

en: Clear all entry fields.
hr: Očisti sva polja.

en: Clear list
hr: Očisti listu

en: Clear settings
hr: Obriši unose

en: Clears all the CD-Text fields.
hr: Briše sva polja CD-teksta

en: Click "Update Session view" to
hr: Kliknite "Osvježi pogled na sesiju" da

en: Click an option and hold the button to get additional help for each mode.
hr: Kliknite postavku i zadržite mišji gumb da dobijete dodatnu pomoć za svaki način.

en: Close
hr: Zatvori

en: Communication
hr: Općenje

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
hr: Pronađena datoteka postavki za neodgovarajuću
    inačicu %s!
    Molim pokrenite Postav i načinite novu.

en: Configuration saved
hr: Postav spremljen

en: Connect ok: Sending handshake
hr: Spajanje uspjelo: šaljem 'rukovanje'

en: Connect to the CDDB database to download the track titles that belong to that CD. This will overwrite the current entries!
hr: Spaja se na CDDB bazu podataka i skida naslove zapisa koji pripadaju tome CD-u. Prepisat će sve trenutne unose!

en: Connecting to %s:%d
hr: Spajam se na %s:%d

en: Continue anyway
hr: Svejedno nastavi

en: Copy on the fly
hr: Presnimi "u letu"

en: Copyright Information:
hr: Autorska prava:

en: Create CD
hr: Načini CD/DVD

en: Create CD/DVD
hr: Načini CD/DVD

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
hr: Načinite i uredite vlastiti CD (podatkovni i zvukovni) ili DVD

en: Create session on hard disk
hr: Načini sesiju na čvrstom disku

en: Create session/image
hr: Načini sesiju/obličje

en: Create the ISO9660 image on-the-fly. You don't need extra storage on the hard drive and it is faster then creating first an image and later burn it. But there is the risk of a buffer underrun when your computer can't deliver the master data fast enough. In this case the CD-R is usually lost. Reducing the write speed may be a good idea.
hr: Stvara ISO9660 obličje "u letu". Ne treba vam dodatni prostor na čvrstom disku i brže je nego prvo stvarati obličje, a snimati ga poslije. Ali postoji "buffer-underrun" rizik, ako vaše računalo ne može prenositi podatke dovoljno brzo, a u tom slučaju CD je obično upropašten. Pokušajte smanjiti brzinu snimanja.

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
hr: Stvara ISO9660-obličje od datoteka i direktorija s vašeg čvrstog diska. Ovim izrađujte svoje podatkovne CD-ove.

en: Creates the ISO9660 image on your hard drive. You can burn this image later with the "Write Tracks" menu.
hr: Stvara ISO9660 obličje na vašem čvrstom disku. Možete ga snimiti kasnije pomoću gumba "Snimi zapise" i tamošnjih postavki.

en: Current status:
hr: Trenutni status:

en: Currently on-the-fly copy is only supported
    for simple data CDs, audio CDs or CDs with a data track
    after several audio tracks (CD-Extra).
hr: Za sada je "u letu" presnimavanje podržano samo
    za jednostavne podatkovne, zvukovne i CD-e koji sadrže
    podatkovni zapis nakon više zvukovnih (CD-extra).

en: Custom
hr: poseban

en: Cut & Paste your CDR_SECURITY key from cdrecord-ProDVD into this area. Please refer to the FAQ on how to obtain such a key.
hr: Izrežite & zalijepite svoj CDR_SECURITY ključ iz cdrecord-ProDVD-a u ovo polje. Molim pogledajte u FAQ kako pribaviti takav ključ.

en: DSP-Device
hr: DSP-uređaj

en: DSP-Device:
hr: DSP-uređaj:

en: Data-CD
hr: podatkovni CD

en: Data-DVD
hr: podatkovni DVD

en: Deactivate Non-Root-Mode
hr: Isključi ne-korijenski način rada

en: Deactivation of the Non-Root-Mode failed!
    
    Please try again with enabled Debug-Mode and report.
    (See the FAQ on http://www.xcdroast.org)
hr: Isključivanje ne-korijenskog načina rada nije uspjelo!
    
    Molim, pokušajte ponovo uz omogućen način
    pronalaženja pogrešaka u kodu i prijavite ih.
    (Pogledajte FAQ na http://www.xcdroast.org)

en: Deactivation of the Non-Root-Mode was successful!
    
    The original file permissons have been restored.
    Only the root user can now use X-CD-Roast.
hr: isključivanje ne-korijenskog načina rada uspjelo!
    
    Izvorna dopuštenja na datotekama su povraćena.
    Sad samo korijenski korisnik može rabiti X-CD-Roast.

en: Default Write Mode:
hr: Zadani način snimanja:

en: Delete Tracks
hr: Obriši zapise

en: Delete aborted...
hr: Brisanje prekinuto...

en: Delete selected tracks
hr: Obriši izabrane zapise

en: Delete successful
hr: Brisanje uspjelo

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
hr: Briše sve izabrane zapise. Naputak: dvostruki klik TOC datoteke s popisa izabrat će sve zapise koji su u njoj.

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
hr: Briše spremljene zapise s čvrstog diska da oslobodi prostor.

en: Deleting tracks...
hr: Brišem zapise...

en: Deselects all displayed images.
hr: Neizabire sva prikazana obličja.

en: Deselects all displayed tracks.
hr: Neizabire sve prikazane zapise.

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
hr: Neizabire sve zapise s trenutno umetnutog CD-a.

en: Deselects all tracks.
hr: Neizabire sve zapise.

en: Detailed Device Information:
hr: Opširne informacije o uređaju:

en: Detailed options how to create the ISO9660 image
hr: Kako načiniti ISO9660 obličje:

en: Device already existing.
hr: Uređaj već postoji

en: Device not found.
hr: Uređaj nije nađen.

en: Device-Id
hr: Id-uređaja

en: Device-Scan
hr: Uređaji

en: Devices-Setup
hr: Postav uređaja

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Disc Type:
hr: Tip diska:

en: Disk-At-Once (DAO)
hr: disk-odjednom (DAO)

en: Display CD-Text if available
hr: Prikaži CD-tekst ako ga ima

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
hr: Prikaz CD-teksta na Info-zaslonu, kada ga ima na CD-ROM-u i CD-u.

en: Display directories only
hr: Prikaži samo direktorije.

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
hr: Prikazuje pomoć kad se mišji pokazivač zadrži iznad gumba.

en: Display hidden files
hr: Prikaži skrivene datoteke.

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
hr: Prikazuje izabirnik direktorija, za postavljanje novog direktorija za obličja.

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
hr: Prikazuje obavijesti o trenutno umetnutom mediju i zapisima spremljenim na čvrstom disku.

en: Do index scan
hr: Pretraži indekse

en: Do not fixate after write
hr: Ne učvrsti nakon snimanja

en: Do not include backup files
hr: Ne uključi pričuvne datoteke

en: Do not include typical backup files in the image. Files that contain '~' or '#' or end in '.bak' will be skipped.
hr: Ne uključuje datoteke sigurnosnih preslika u obličje. Datoteke koje sadrže '~' ili '#' ili svršavaju s '.bak' bit će preskočene.

en: Do not translate the characters '#' and '~' which are invalid for ISO9660 filenames but often used by Microsoft systems.
hr: Ne prevodi znakove '~' i '#' koji su nevaljani za ISO9660 imena datoteka, ali često korišteni u Microsoftovim sustavima.

en: Do not translate the characters '~' and '#'
hr: Ne prevodi znakove '~' i '#'

en: Do not use RR attributes from old sessions
hr: Ne rabi Rock Ridge atribute iz starih sesija

en: Do not use deep directory relocation
hr: Ne rabi duboko postavljanje direktorija

en: Do not use the Rock Ridge attributes from previous sessions. This may help to avoid getting into trouble when mkisofs finds illegal Rock Ridge signatures on an old session.
hr: Ne rabi Rock Ridge atribute iz starih sesija. Može pomoći da izbjegnete neprilike kada mkisofs nađe nevaljane Rock Ridge potpise na staroj sesiji.

en: Do only show directories in the fileselector above and don't display single files.
hr: Kad je izabrana, ova postavka prikazuje samo direktorije, ne i datoteke.

en: Don't connect directly to the CDDB-Server, but use a HTTP-proxy instead.
hr: Ne spajaj se izravno na CDDB-poslužitelj, nego rabi HTTP-proxy namjesto toga.

en: Don't create a bootable CD.
hr: Ne načini sustavski CD

en: Don't verify audio tracks
hr: Ne potvrđuj zvukovne zapise

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
hr: Skidanje naslova zapisa za trenutni CD. Zahtijeva svezu na Internet.

en: Drag files or directories on this field when you want them to be excluded from the generated ISO9660 image.
hr: Dovucite datoteke ili direktorije na ovo polje kada ih želite isključiti iz budućeg ISO9660 obličja.

en: Duplicate CD
hr: Udvostruči CD/DVD

en: Duplicate CD/DVD
hr: Udvostruči CD/DVD

en: Edit CD-Text information
hr: Uredi CD-tekst

en: Edit titles
hr: Uredi naslove

en: Edit titles for CD-Text
hr: Uredi CD-tekst

en: Edits the title and performer information before any tracks are read from the inserted CD. Only required to author a CD with CD-Text.
hr: Uređuje podatke o naslovu i izvođaču prije čitanja zapisa s umetnutog CD-a. Rabi se za autorizaciju CD-a pomoću CD-teksta.

en: Edits the title and performer information of your tracks before they are written to a CD-R/RW with CD-Text.
hr: Uređuje obavijesti o naslovu i izvođaču vaših zapisa, prije negoli su snimljeni na CD-R/RW pomoću CD-teksta.

en: Eject CD after blank
hr: Izbaci CD po brisanju

en: Eject after write
hr: Izbaci nakon snimanja

en: Eject the CD after the burning was completed.
hr: Izbacuje CD nakon dovršetka prženja.

en: Ejects a CD from this device.
hr: Izbacuje CD iz ovog uređaja.

en: El Torito (Standard PC)
hr: El Torito (uobičajeni PC)

en: Empty CD-R/RW
hr: isprazni CD-R/RW

en: Empty DVD+-R/RW
hr: isprazni DVD+-R/RW

en: Enable Forcespeed mode
hr: Omogući Forcespeed način

en: Enable Plextor VariRec mode:
hr: Omogući Plextorov VariRec način:

en: Enable Yamaha Audio Master mode
hr: Omogući Yamahin Audio Master način

en: Enable protection from Buffer Underruns
hr: Uključi zaštitu od "buffer-underrun" grešaka

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
hr: Omogućuje jitter-ispravke za zvukovne zapise. Što je broj veći, čitanje će biti sporije. Postavite na 0 za punu brzinu.

en: Ends the playback completely.
hr: Posve prekida sviranje.

en: Enter here a hostname of a computer which may run X-CD-Roast. This makes sense, when using the same config-file on more than one host (e.g. pool-installations).
hr: Ovdje unesite ime poslužitelja s kojeg se može pokrenuti X-CD-Roast. To ima smisla kad koristite istu datoteku postavki na više poslužitelja (npr. višestruke instalacije).

en: Enter here an username which should be allowed or denied access for X-CD-Roast. Press Return or click on the "Add"-button to put it on the list.
hr: Ovdje unesite korisničko ime korisnika kojemu treba omogućiti ili zanijekati pristup X-CD-Roastu. Pritisnite "Enter" ili kliknite "Dodaj" gumb da ga stavite na popis.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
hr: Greška u pristupu DSP-uređaju.
    Rabi ga drugi program?

en: Error deleting tracks
hr: Pogreška pri brisanju zapisa

en: Error mastering data track
hr: Pogreška pri upravljanju podatkovnog zapisa

en: Error reading audio track %d/%d
hr: Pogreška pri čitanju zvukovnog zapisa %d/%d

en: Error reading data track %d/%d
hr: Pogreška pri čitanju podatkovnog zapisa %d/%d

en: Error reading file %s
hr: Greška pri čitanju datoteke %s

en: Error while blanking.
hr: Pogreška pri brisanju.

en: Error writing file %s
hr: Greška pri pisanju datoteke %s

en: Error writing tracks
hr: Pogreška pri snimanju zapisa

en: Error: CDDB read error on socket
hr: Pogreška: CDDB pogreška pri čitanju

en: Error: CDDB write error on socket
hr: Pogreška: CDDB pogreška pri pisanju

en: Error: CDDB-query failed
hr: Pogreška: CDDB-upit nije uspio

en: Error: CDDB-read failed
hr: Pogreška: CDDB-čitanje nije uspjelo

en: Error: Can't open stream socket
hr: Pogreška: ne mogu otvoriti 'stream socket'

en: Error: Connection refused
hr: Pogreška: spajanje odbijeno

en: Error: Hostname lookup failure
hr: Pogreška: nema imena poslužitelja

en: Error: No answer within timeout
hr: Pogreška: nema odgovora u zadanom roku

en: Error: No response from server
hr: Pogreška: poslužitelj ne odgovara

en: Exclude
hr: Isključi

en: Exclude the selected path from the master directories, which means that all data in that path will not be included in the image.
hr: Isključuje izabranu stazu iz direktorija za upravljanje, što znači da podaci na toj stazi neće biti uključeni u obličje.

en: Exit
hr: Izlaz

en: Exit X-CD-Roast
hr: Zatvorite X-CD-Roast

en: Extended
hr: opširni

en: Failed to clear the ISRC or MCN id in all tracks.
    Perhaps you have no write permission on the .inf files?
    Please correct the problem and try again.
hr: Neuspjeh u čišćenju nevaljanih ISRC ili MCN id-ova na
    svim zapisima. Možda nemate dopuštenje za pisanje na
    .inf datotekama? Molim, riješite problem i pokušajte iznova.

en: Failed to read sector - retrying
hr: Neuspjeh pri čitanju sektora - ponavljam pokušaj

en: Failed to restart the autodiskmount-daemon.
    You might run into trouble with the finder now.
hr: Nije uspjelo ponovno pokretanje autodiskmount-
    -daemon. Možda ćete imati problema s Finderom.

en: Failed to save configuration file: %s
hr: Neuspjelo spremanje datoteke postavki: %s

en: Failed to save iso-headers file: %s
hr: Neuspjeh u spremanju ISO-zaglavlja file: %s

en: Failed to save iso-options file: %s
hr: Neuspjeh pri spremanju datoteke ISO-postavki: %s

en: Failed to save write options file: %s
hr: Neuspjeh pri spremanju datoteke postavki: %s

en: Failed to stop the autodiskmount-daemon.
    X-CD-Roast might not perform correctly.
hr: Zaustavljanje autodiskmount-daemon nije uspjelo.
    X-CD-Roast možda neće raditi ispravno.

en: Fifo:
hr: FIFO:

en: File %s already exists.
    Are you sure you want to overwrite it?
hr: Datoteka %s već postoji.
    Želite li je prepisati?

en: File prefix:
hr: Predznak datoteke:

en: File/Directory view
hr: Pogled na datoteke/direktorije

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Fixate CD-R/RW only
hr: Samo učvrsti CD-R/RW

en: Fixating...
hr: Učvršćujem...

en: Floppy image boot
hr: Sustavsko obličje s diskete

en: Follow symbolic links
hr: Slijedi simboličke poveznice.

en: Force blanking
hr: Prisili na brisanje

en: Force the restrictions of the ISO9660 conformance levels. Only required for very special uses like CDs for MP3-Players.
hr: Prisilna primjena ograničenja ISO9660 razina prilagodbe. Potrebno samo za osobite slučajeve, npr. CD-e za uređaje koji reproduciraju MP3 zapise.

en: Found %d close matches - Please select
hr: Pronađeno %d sličnih - molim izaberite

en: Found %d exact matches - Please select
hr: Pronađeno %d točnih - molim izaberite

en: Found one close match
hr: Pronađen jedan sličan

en: Found one exact match
hr: Pronađen jedan točan

en: Free space (MB/min.)
hr: Slobodno (MB/min.)

en: Free space:
hr: Slobodni prostor:

en: Generate DVD-Video compliant UDF file system
hr: Načini UDF datotečni sustav spreman za DVD-video

en: Generate DVD-Video compliant UDF file system. This is done by sorting the order of the content of the appropriate files and by adding padding between the files if needed.
hr: Stvara UDF datotečni sustav spreman za DVD-video. To se čini slaganjem redoslijeda sadržine odgovarajućih datoteka i dodavanjem popuna između njh, ako je potrebno.

en: Generate TRANS.TBL files
hr: Načini TRANS.TBL datoteke

en: Generate a file TRANS.TBL in each directory of the CD, which can help non-Rock Ridge capable systems to establish the correct file names.
hr: Načini datoteku TRANS.TBL u svakom direktoriju CD-a, koje mogu pomoći ne-Rock Ridge sustavima da ispravno pročitaju imena datoteka.

en: Generate more output when generating the ISO9660 image. This is helpful to debug any problems that might occur.
hr: Brbljaviji izlaz na zaslonu pri stvaranju ISO9660 obličja. Pomaže u pronalaženju pogrešaka i rješavanju problema.

en: HD Settings
hr: Čvrsti disk

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
hr: 'Rukovanje' neuspjelo - nevaljan CDDB-poslužitelj?

en: Hard disk image boot
hr: Sustavsko obličje s čvrstog diska

en: Header data can only be read from an ISO9660 data CD
hr: Podaci zaglavlja mogu biti pročitani samo s ISO9660 podatkovnog CD-a.

en: Header data for the ISO9660 image
hr: Podaci zaglavlja za ISO9660 obličje:

en: Headers saved
hr: Zaglavlja spremljena

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
hr: Provjerite može li X-CD-Roast pristupiti vašem zvukovnom
    očvrsju da bi svirao zvukovne zapise u CD kvaliteti.
    Pritiskom na gumb "Odsviraj zvukovni uzorak" trebali biste
    čuti zvuk pomoću svoje zvučnu kartice. Ako ne, vaš DSP-uređaj
    ili nije podržan, ili je isključen, ili ga rabi drugi program.

en: Hide TRANS.TBL from Joliet tree
hr: Skrij TRANS.TBL od Joliet stabla

en: Hide the RR_MOVED directory
hr: Skrij RR_MOVED direktorij

en: Hide the TRANS.TBL files (if you enabled them) from the Joliet tree, so that they are invisible on Windows systems.
hr: Skriva TRANS.TBL datoteke (ako ste ih omogućili) od Joliet stabla, tako da se ne vide na Windows sustavima.

en: Host "%s" already added
hr: Poslužitelj "%s" već je dodan

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
hr: Koliko se zvukovnih sektora učitava na zahtjev. Veća brojka dat će bolju kakvosnost, ali traži više SCSI međumemorije.

en: How much information is logged into the logfile.
hr: Količina obavijesti koja se zapisuje u datoteku bilježenja.

en: How often the paranoia code will try to read a fautly sector before giving up.
hr: Koliko će puta program paranoia pokušavati pročitati manjkavi sektor prije nego odustane.

en: ISO9660 header
hr: ISO9660 zaglavlje

en: ISO9660 options
hr: ISO9660 postavke

en: ISO9660-filesystem build informations/warnings
hr: obavijesti/upozorenja pri stvaranju ISO9660 datotečnog sustava

en: If enabled, then the user is allowed the change the read parameters for the CD Readers (e.g. Speed and overlap sectors).
hr: Korisniku omogućuje promijeniti odrednice CD-čitača (npr. brzinu i presežuće sektore).

en: If enabled, then the user is allowed the change the write parameters for the CD Writer (e.g. Speed and FIFO-Buffer-Size).
hr: Korisniku omogućuje promijeniti odrednice CD-pisača (npr. brzinu i veličinu FIFO-buffera).

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Readers. Else the settings given by root must be used.
hr: Korisniku omogućuje promijeniti postavke CD-čitača. Inače se moraju rabiti postavke korijenskog korisnika.

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Writer. Else the setting given by root must be used.
hr: Korisniku omogućuje promijeniti postavke CD-pisača. Inače se moraju rabiti postavke korijenskog korisnika.

en: If enabled, then the user may change the logging parameters (the path of the logfile and the loglevel).
hr: Korisniku omogućuje da promijeni odrednice bilježenja (stazu do datoteke u koju se bilježi i razinu bilježenja).

en: If enabled, then the user may give his own image-directories (best where he got write permissions). Else the directories specified by root must be used (should be also a directory where any user can write into).
hr: Korisniku omogućuje da izabere svoje direktorije za obličja (gdje ima dopuštenja za pisanje). Inače se moraju rabiti direktoriji koje je odredio korijenski korisnik (i tu bi svi korisnici trebali imati dopuštenja za pisanje).

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
hr: Ako obličja odgovaraju trenutno umetnutom CD-u, ponovo ih čita i uspoređuje s njihovim preslikama na čvrstom disku.

en: If you are a Mac OS X admin user please enter your password.
     It will be used with "sudo" to restart the autodiskmount-daemon
    and X-CD-Roast will exit.
hr: Ako ste administrator Mac OS X-a molim unesite svoju zaporku.
    Bit će uporabljena "sudo" za ponovo pokretanje autodiskmount-
    -daemon, a X-CD-Roast će se zatvoriti.

en: If you are a Mac OS X admin user please enter your password.
     It will be used with "sudo" to stop the autodiskmount-daemon.
hr: Ako ste administrator Mac OS X-a molim unesite svoju zaporku.
    Bit će uprabljena "sudo" za zaustavljanje autodiskmount-daemon.

en: If you are behind a firewall you may require to use a HTTP-proxy to reach the CDDB-Server. If your proxy requires authentication you can use the following syntax: "user:password@proxyhost"
hr: Ako ste zaštićeni vatrozidom, možda ćete morati rabiti HTTP-proxy da dosegnete CDDB-poslužitelj. Ako vaš proxy traži ovjerovljenje, koristite slijedeću sintaksu: "korisnik:zaporka@proxyhost".

en: If you have problems with a freezing system when blanking or fixating a CD-R/RW you can try to enable this option. It also might reduce stress on systems where the writer is on the same IDE bus as the hard drive. Use at own risk only.
hr: Ako imate problema sa 'smrzavanjem' sustava dok brišete ili učvršćujete CD-R/RW, pokušajte omogućiti ovu postavku. Možda će smanjiti naprezanje sustava gdje su čvrsti disk i pisač na istoj sabirnici. Rabite samo na vlastiti rizik.

en: Ignore medium size
hr: Zanemari veličinu medija

en: Ignore the daemon and start X-CD-Roast anyway
hr: Zanemari daemon i svejedno pokreni X-CD-Roast

en: Ignore the known size of the medium. This option should be used with extreme care and is only required for debugging purposes.
hr: Zanemaruje veličinu medija. Ova postavka mora se rabiti vrlo oprezno i potrebna je samo zbog pronalaženja pogrešaka u kodu.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
hr: U polju za unos nađena nedopuštena slova.
    Zamijenjena su "_" znacima.

en: Image Directory:
hr: Direktorij za obličja:

en: Image-Information
hr: Obavijesti o obličjima

en: Images
hr: Obličja

en: In multi session mode it is not recommended to use
    the "do not fixate" option. If you continue you will
    create an unreadable CD.
hr: U višestrukom načinu ne preporuča se uporaba
    "ne učvrsti" postavke. Ako nastavite, načinit ćete
    nečitljiv CD.

en: In multi session mode only one data track can be written at a time.
hr: U višestrukom načinu odjednom može biti snimljen samo jedan podatkovni zapis.

en: In multi session mode you can't write both audio
    and data tracks at the same time.
hr: U višestrukom načinu ne možete snimati zvukovne
    i podatkovne zapise istovremeno.

en: In order to allow X-CD-Roast access to your CD-Writing-Devices
    you have to stop the finder from automatically mounting CDs to
    your desktop by disabling the autodiskmount-daemon. If you
    don't do that you will not be able to use your writer.
hr: Da biste dopustili X-CD-Roastu pristup vašim CD-pisačkim
    uređajima, morate spriječiti Finder da automatski montira
    CD-ove na vaš zaslonski radni stol, onemogućavanjem
    autodiskmount-daemon. Bez toga nećete moći koristiti pisač.

en: Include enhanced information like long filenames, devices and links in the image. This information can be read by most unix operating systems. The ownership and permissions of the files are set to neutral values.
hr: Uključuje poboljšane obavijesti, poput dugih imena datoteka, uređaja i poveznica na obličja. Te obavijesti može čitati većina Unix sustava. Vlasništvo datoteka i dopuštenja na njima postavljeni su na neutralne vrijednosti.

en: Initializing CD-Reader...
hr: Pokrećem CD-čitač...

en: Initializing CD-Writer...
hr: Pokrećem CD-snimač...

en: Input charset:
hr: Ulazni tip slova:

en: Internationalization
hr: Internacionalizacija

en: Invalid device specification.
hr: Nevaljan naziv uređaja

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
hr: Nevaljana staza za dodavanje, jer je na istom
    datotečnom sustavu kao i već dodana staza:
    %s

en: Joliet extension (for Windows)
hr: Joliet nastavci (za Windowse)

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
hr: Samo učvrsti (zatvara) CD, ako je zbog nekog razloga CD zapisan, ali nije učvršćen.

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
hr: Samo oponaša snimanje. Uzmite u obzir da je prekid oponašanja uglavnom loša ideja, jer možete zakočiti SCSI-sabirnicu.

en: Label:
hr: Naslov:

en: Language:
hr: Jezik:

en: Launch X-CD-Roast
hr: Pokreni X-CD-Roast

en: Layout tracks
hr: Raspored zapisa

en: Length
hr: Dužina

en: Lets you specify exactly where the file or directory content should be mapped to on the destination CD. (e.g. a directory /home/user can be mapped to /backup/home-dirs/user.)
hr: Dopušta da slobodno odredite stazu na kojoj ćete postaviti datoteku ili direktorij na CD (npr. možete upisati da direktorij /home/korisnik postane /bilo/koji/proizvoljni/direktorij na CD-u).

en: Limit Joliet filenames not to 64 characters but allow up to 103. This breaks the Joliet specification, but seems to work on most systems. Use with caution.
hr: Ograničava Joliet imena datoteka ne na 64, već na 103 slova. Ovo se ne slaže s Joliet specifikacijama, ali izgleda da radi na većini sustava. Rabiti oprezno.

en: List of paths to master saved successfully
hr: Popis staza uspješno spremljen

en: Load list
hr: Učitaj listu

en: Load list of paths to master
hr: Učitaj popis staza za upravljanje

en: Loads a CD in this device.
hr: Umeće CD u ovaj uređaj.

en: Logfile:
hr: Datoteka bilježenja:

en: Logging
hr: Bilježenje

en: Loglevel:
hr: Razina bilježenja:

en: Lookup titles on CDDB
hr: Potraži naslove na CDDB-u

en: Mac OS X preparations
hr: Mac OS X pripreme

en: Make CD bootable?
hr: Učini CD sustavskim?

en: Make CD/DVD bootable?
hr: Učini CD/DVD sustavskim?

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
hr: Načinite točnu presliku CD-a (podatkovnog i zvukovnog) ili DVD-a

en: Manually add device
hr: Ručno dodaj uređaje

en: Manually add writer or reader devices
hr: Ručno dodajte uređaje za pisanje ili čitanje

en: Master Tracks
hr: Upravi zapise

en: Master and write on-the-fly
hr: Upravi i snimi "u letu"

en: Master source
hr: Upravi zapise

en: Master to image file
hr: Upravi u datoteku obličja

en: Master-Error:
hr: Pogreška pri upravljanju:

en: Mastering aborted...
hr: Upravljanje prekinuto...

en: Mastering data track [%s]
hr: Upravljam podatkovni zapis [%s]

en: Mastering successful
hr: Upravljanje uspjelo

en: Mastering:
hr: Upravljam:

en: Matching database entries
hr: Odgovarajući slogovi iz baze

en: Medium
hr: srednja

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Mixed-Mode-CD
hr: miješani CD

en: Modify boot info-table
hr: Promijeni sustavsku info-tablicu

en: Multisession-CD
hr: CD u višestrukom načinu

en: Network
hr: Mreža

en: New session size:
hr: Veličina nove sesije:

en: No
hr: Ne

en: No CD loaded
hr: CD nije u pogonu

en: No CD loaded in read device
hr: Nema CD-a u čitaču

en: No CD loaded in write device
hr: Nema CD-a u uređaju za snimanje

en: No CD-Reader defined in Setup
hr: CD-čitač nije određen u Postavu.

en: No CD-Writer defined in Setup
hr: CD-pisač nije određen u Postavu

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
hr: Nisu pronađeni CD-snimač niti CD-ROM uređaj.
    Da biste pokrenuli ATAPI/IDE uređaje pod Linuxom,
    morate omogućiti SCSI-oponašanje u kernelu.
    Molim pogledajte X-CD-Roast priručnik kako se to čini.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
hr: Nema info-datoteke za zapis "%s".
    Zato ga nije moguće potvrditi.
    Neizabirem ga...

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
hr: Nije izabrana TOC datoteka koja
    određuje zapise koje treba potvrditi.

en: No Tracks layouted for writing
hr: Nema zapisa raspoređenih za snimanje

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
hr: Nema datoteke s postavkama!
    Molim pokrenite Postav.

en: No devices found - check your remote scsi setup.
hr: Uređaji nisu nađeni - provjerite svoj udaljeni SCSI postav.

en: No disk emulation boot
hr: Sust. obličje bez oponašanja diska

en: No disk or wrong disk loaded.
hr: Nema diska ili je krivi umetnut.

en: No emul load size:
hr: Učitaj pri ne-oponašanju:

en: No free space in the temporary directory "%s".
    Aborting...
hr: Nema slobodnog prostora u privremenom
    direktoriju "%s". Prekidam...

en: No host selected to remove
hr: Nije izabran poslužitelj kojeg treba ukloniti

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
hr: Nisu određeni direktoriji za obličja. Morate odrediti barem jedan
    za spremanje podataka obličja, da biste mogli nastaviti.

en: No image-directories with write permissions found.
    Please check your settings in the Setup.
hr: Nema direktorija za obličja s dopuštenjima za pisanje.
    Molim provjerite svoje odrednice u Postavu.

en: No matches found - unknown CD
hr: Usporedba neuspjela - nepoznat CD

en: No path selected to redirect
hr: Nije izabrana staza za preusmjeravanje

en: No path selected to remove
hr: Nije izabrana staza za uklanjanje

en: No privileges to start X-CD-Roast.
    
    You have to login as the root user the first time and
    start X-CD-Roast to enable its Non-Root-Mode, which
    will allow that any user can start it.
hr: Nije moguće pokrenuti X-CD-Roast.
    
    Morate se prvo prijaviti kao korijenski korisnik i
    omogućiti ne-korijenski način rada u X-CD-Roastu.
    Tad će ga svi korisnici moći rabiti.

en: No read permission on the boot image file you specified:
    "%s"
hr: Nemate dopuštenje za čitanje na datoteci sustavskog obličja koje
    ste odredili: "%s"

en: No root configuration file found or not readable!
    The superuser must start and configure X-CD-Roast
    first, before other users can use it.
hr: Nema datoteke korijenskih postavki ili je nečitljiva!
    Korijenski korisnik mora prvo pokrenuti i podesiti
    X-CD-Roast, da bi ga ostali korisnici mogli rabiti.

en: No root configuration file found!
    Please enter Setup and don't forget to add users
    who may also use X-CD-Roast.
hr: Nema datoteke korijenskih postavki!
    Molim pokrenite Postav i ne zaboravite dodati
    korisnike koji će rabiti X-CD-Roast.

en: No tracks selected
hr: Niti jedan zapis nije izabran

en: No tracks selected to delete
hr: Nisu izabrani zapisi za brisanje

en: No user selected to remove
hr: Nije izabran korisnik kojeg treba ukloniti

en: No users are allowed to start X-CD-Roast (except root).
hr: Niti jedan korisnik ne može pokrenuti X-CD-Roast (osim korijenskog).

en: No valid path specified
hr: Nije navedena valjana staza

en: Non-Root-Mode activated
hr: ne-korijenski rad uključen

en: Non-Root-Mode configuration:
hr: Postavke ne-korijenskog načina rada:

en: Non-Root-Mode deactivated
hr: ne-korijenski rad isključen

en: None
hr: Nijedan

en: None
hr: nijedan

en: None allowed
hr: Ne može nitko

en: Normal
hr: normalni

en: Not bootable
hr: Ne

en: Not bootable image
hr: Nesustavsko obličje

en: Not enough diskspace available
hr: Nema dovoljno mjesta na disku

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
hr: Nedovoljno mjesta na disku!
    Želite li ipak nastaviti, ili prekidate?

en: Not implemented yet
hr: Nije još u primjeni

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
hr: Napomena: potpuno brisanje cijelog diska traje oko 74 minute pri jednostrukoj i oko 37 min pri dvostrukoj brzini CD-RW snimača. Brzo brisanje traje koju minutu.

en: Notify-Beeps via:
hr: Zvuci upozorenja kroz:

en: Nr.
hr: Br.

en: Off
hr: nikakva

en: Ok
hr: U redu

en: Omit ISO9660 version numbers
hr: Izostavi brojeve ISO9660 inačice

en: Omit trailing period from files that do not have a period. This violates the ISO9660 standard but has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
hr: Izostavlja točku na kraju imena datoteka koje ih nemaju. Krši ISO9660 pravila, ali ne utječe na Rock Ridge ili Joliet imena datoteka.

en: Omit trailing periods
hr: Izostavi završne točke

en: Omit version numbers from ISO9660 file names. May be necessary on some exotic systems. Use with caution.
hr: Izostavlja brojeve ISO9660 inačice iz imena datoteka. Može biti neophodno za neke egzotične sustave. Rabiti oprezno.

en: Only hosts which are not listed can start X-CD-Roast.
hr: Samo poslužitelji koji nisu na popisu mogu pokrenuti X-CD-Roast.

en: Only the hosts in the list may start X-CD-Roast.
hr: Samo poslužitelji na popisu mogu pokrenuti X-CD-Roast.

en: Only the users which were added to the list are allowed to start X-CD-Roast.
hr: Svi korisnici koji su dodani na popis mogu pokrenuti X-CD-Roast.

en: Optical Storage
hr: Optička pohrana

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Options saved
hr: Postavke spremljene

en: Options to create a bootable CD
hr: Kako načiniti boot (sustavski) CD:

en: Options to create a bootable CD/DVD
hr: Postavke za stvaranje sustavskog CD/DVD-a

en: Or enter a shell wild-card-style pattern that matches a part of a filename to exclude. For example '*.o' and 'core' will exclude all files ending in '.o' or called 'core' from being mastered to CD. (Enter without quotes)
hr: Ili unesite, u skladu s pravilima vaše sustavske školjke, proizvoljni uzorak koji odgovara dijelovima imena datoteka koje valja isključiti. Primjerice, "core" i "*.o" će isključiti datoteke koje se zovu "core" ili imaju nastavak "o", iz obličja i s budućeg CD-a. (Unesite bez navodnika.)

en: Output charset that defines the characters that will be used in Rock Ridge file names.
hr: Izlazni tip slova, određuje koja će slova biti rabljena u Rock Ridge imenima datoteka.

en: Output charset:
hr: Izlazni tip slova:

en: Pad Tracks
hr: Popuni zapise

en: Pads data-tracks with zeros to eliminate reading problems on some systems and adapts the length of audio-tracks for CD writing. This must be enabled when you want to burn wav-files not created with X-CD-Roast.
hr: Popunjava podatkovne zapise ništicama da ukloni probleme kod čitanja na nekim sustavima i prilagodi dužinu zvukovnih zapisa za snimanje na CD. Ova postavka mora biti omogućena kada želite pržiti .wav datoteke koje nije načinio X-CD-Roast.

en: Paranoia retries per sector:
hr: Broj paranoia-pokušaja po sektoru:

en: Path
hr: Staza

en: Path already added
hr: Staza je već dodana

en: Path:
hr: Staza:

en: Pauses or continue playing.
hr: Zaustavlja ili nastavlja sviranje.

en: Performer
hr: Izvođač

en: Performer:
hr: Izvođač:

en: Personalize image filenames
hr: Utjelovi imena datoteka obličja

en: Play Audio-Tracks
hr: Sviraj zvukovne zapise

en: Play demo sample
hr: Odsviraj zvukovni uzorak

en: Play first or currently selected Track.
hr: Svira prvi ili trenutno izabrani zapis.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
hr: Svira zvukovni uzorak preko zvučne kartice za potvrdu pravilnog rada.

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
hr: Svira zvukovne zapise (.wav datoteke) s čvrstog diska preko zvučne kartice.

en: Please choose to which directory on the destination
    CD the selected paths should be redirected to:
hr: Molim odlučite u koji direktorij na odredišnom
    CD-u trebaju biti preusmjerene izabrane staze:

en: Please choose where all the selected paths should be mapped on the CD.
    Do note that selecting only one path at a time would give much greater
    control about the CD layout.
hr: Molim odlučite gdje će se sve izabrane staze nalaziti na CD-u. Uzmite
    u obzir da će vam biranje samo jedne staze odjednom značajno olakšati
    upravljanje CD rasporedom.

en: Please choose where the contents of this directory
    should be located on the CD:
hr: Molim izaberite gdje će se sadržaj ovog
    direktorija nalaziti na CD-u:

en: Please choose where this file should be located on the CD:
hr: Molim izaberite gdje će se ova datoteka nalaziti na CD-u:

en: Please click on "Calculate Size" first to check if all master options
    are valid and to see how big the image will be.
hr: Molim kliknite na "Izračunaj veličinu" da provjerite da li su sve
    postavke upravljanja valjane i da vidite veličinu obličja.

en: Please enter a valid cdrecord device specification:
hr: Molim unesite valjani naziv cdrecord uređaja:

en: Please first add some directories to master.
hr: Molim dodajte direktorije za upravljanje.

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
hr: Molim umetnite CD-R/RW u CD-snimač.

en: Please insert a DVD+-R/RW in the DVD-Writer.
hr: Molim umetnite DVD+-R/RW u DVD-snimač.

en: Please note that changing this setting to anything other
    than "autodetect" is almost never required.
    Don't touch unless you are a cdrtools expert.
hr: Molim uzmite u obzir da se mijenjanje ove postavke na
    bilo što drugo osim "sam otkrij" gotovo nikada ne
    preporuča. Ne dirajte, osim ako se znalac za cdrtools.

en: Please note that you have to install ProDVD support before
    you can write DVDs. Currently you will only be able to
    write regular CDs with your DVD-Writer.
hr: Morate instalirati ProDVD podršku da biste mogli snimati
    DVD-e. Zasad ćete na svojem DVD-pisaču moći snimati
    samo obične CD-e.

en: Please press "Update" once before adding new paths.
hr: Molim jednom pritisnite "Osvježi" prije dodavanja novih staza.

en: Please reload the CD-R in the writer
hr: Molim ponovo umetnite CD-R u pisač

en: Please see http://www.xcdroast.org/faq when you miss a drive this list.
hr: Ako vašeg uređaja nema na ovome popisu, molim pogledajte http://www.xcdroast.org/faq

en: Please specify a boot image list for your
    sparc bootable CD.
hr: Molim odredite popis sustavskih obličja za
    svoj Sparc sustavski CD.

en: Please specify both the boot image and boot catalog
    for your bootable CD.
hr: Molim odredite sustavsko obličje i sustavski katalog
    za vaš sustavski CD.

en: Please specify where this path in the source data
    should be redirected to on the destination CD:
hr: Molim naznačite kamo ova staza s izvornim podacima
    treba biti preusmjerena na odredišom CD-u:

en: Please wait while X-CD-Roast is
    calculating the current image size.
hr: Molim pričekajte dok X-CD-Roast
    računa veličinu sustavskog obličja.

en: Preparer Id:
hr: CD načinio:

en: Printer
hr: Pisač

en: Processor/Scanner
hr: Procesor/skener

en: Progress-indicator in window-title
hr: Napredak vidljiv u naslovu prozora

en: Publisher Id:
hr: Ime izdavača:

en: Query CDDB
hr: Pretraži CDDB

en: Quit X-CD-Roast
hr: Zatvorite X-CD-Roast

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
hr: Zatvara radni izabirnik i vraća se na glavni.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
hr: Zatvara izabirnik za udvostručavanje i vraća se na glavni.

en: RAW writing (raw16)
hr: RAW pisanje (raw16)

en: RAW writing (raw96p)
hr: RAW pisanje (raw96p)

en: RAW writing (raw96r)
hr: RAW pisanje (raw96r)

en: Read CD
hr: Čitaj CD

en: Read CD/DVD
hr: Čitaj CD/DVD

en: Read Device:
hr: Čitač:

en: Read Tracks
hr: Čitaj zapise

en: Read aborted...
hr: Čitanje prekinuto...

en: Read all header texts from a CD in the writing device - Warning, this will overwrite the currently entered texts.
hr: Čita sve tekstove zaglavlja s CD-a u uređaju za snimanje. Pozor: ovo će prepisati trenutno unesene tekstove.

en: Read all tracks
hr: Čitaj sve zapise

en: Read audio CDs with the enhanced error correction paranoia code.
hr: Čita zvukovne CD-e na poboljšani način paranoia programa, koji popravlja greške.

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
hr: Čita opsežne obavijesti s (praznog) CD-R/RW-a.

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
hr: Uređaj za čitanje istovjetan je uređaju za snimanje!
    Presnimavanje "u letu" moguće je samo s dva različita.

en: Read options
hr: Postavke čitanja

en: Read selected tracks
hr: Čitaj izabrane zapise

en: Read settings from CD
hr: Čitaj podatke s CD-a

en: Read-Error:
hr: Pogreška pri čitanju:

en: Reading %d/%d:
hr: Čitam %d/%d:

en: Reading audio track %d/%d [%s]
hr: Čitam zvukovni zapis %d/%d [%s]

en: Reading data track %d/%d [%s]
hr: Čitam podatkovni zapis %d/%d [%s]

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
hr: Čita sve izabrane zapise s CD-a i sprema ih u direktorij za obličja.

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
hr: Ponovo čita sve zapise s trenutnog CD-a i uspoređuje ih sa zapisima na čvrstom disku, kako je određeno u izabranoj TOC datoteci.

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
hr: Čita sve zapise s trenutnog CD-a i sprema ih u direktorije za obličja na čvrstom disku.

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
hr: Ponovo čita sve zapise s CD-a i uspoređuje ih sa zapisima spremljenim na čvrstom disku.

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
hr: Čita sve zapise s CD-a i preslikava ih na čvrsti disk.

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
hr: Ponovo čita izabrane zapise s CD-a i uspoređuje ih sa zapisima spremljenim na čvrstom disku.

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
hr: Čita izabrane zapise s CD-a i sprema ih na čvrsti disk.

en: Ready to add a new session to a multi session CD?
hr: Spremni dodati novu sesiju na CD u višestrukom načinu?

en: Ready to add a new session to a multi session DVD?
hr: Spremni za dodavanje nove sesije DVD-u u višestrukom načinu?

en: Ready to write a single session CD?
hr: Spremni za snimanje CD-a?

en: Ready to write a single session DVD?
hr: Spremni za snimanje DVD-a?

en: Ready to write the first session of a multi session CD?
hr: Spremni snimiti prvu sesiju na CD u višestrukom načinu?

en: Ready to write the first session of a multi session DVD?
hr: Spremni za snimanje prve sesije na DVD u višestrukom načinu?

en: Really quit X-CD-Roast?
hr: Zatvori X-CD-Roast?

en: Rechecks the inserted CD for session information. (Useful when you just changed the CD-R/RW.)
hr: Ponovo provjerava umetnuti CD za obavijesti o sesiji. (Korisno kad promijenite medij.)

en: Redirect
hr: Preusmjeri

en: Redirect a master directory
hr: Preusmjeri direktorij za upravljanje

en: Redirect several master directories
hr: Preusmjeri nekoliko direktorija za upravljanje

en: Redirect the currently selected master directory to another virtual location on the CD, without changing anything in the source data.
hr: Preusmjeri trenutno izabrani direktorij za upravljanje na drugo prividno mjesto na CD-u. Ne mijenja ništa u izvornim podacima.

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
hr: Osvježava sadržaj prozora s obavijestima (npr. po promjeni CD-a).

en: Relaxed ISO9660 filenames
hr: Nestroga ISO9660 imena datoteka

en: Removable Disk
hr: Izmjenjivi disk

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove all selected hosts from the list.
hr: Ukloni sve izabrane poslužitelje s popisa.

en: Remove all selected users from the list.
hr: Ukloni sve izabrane korisnike s popisa.

en: Remove device
hr: Ukloni uređaj

en: Remove the selected tracks from this list.
hr: Uklanja izabrane zapise s ovog popisa.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
hr: Nevaljana staza uklonjena.
    Molim ponovo pritisnite "Osvježi".

en: Removes the currently configured devices and scans for them again. Useful when you changed something in your hardware configuration.
hr: Uklanja trenutno postavljene uređaje i ponovo pretražuje za njima. Korisno kada štogod promijenite u postavkama svoga očvrsja.

en: Removes the currently selected master directories.
hr: Uklanja izabrane direktorije za upravljanje s popisa.

en: Removes the selected image directory from the list.
hr: Uklanja izabrani direktorij za obličja s popisa.

en: Rename the automatically generated directory "RR_MOVED" to ".rr_moved" in Rock Ridge images.
hr: Preimenuje automatski načinjeni direktorij "RR_MOVED" u ".rr_moved" u Rock Ridge obličjima.

en: Requesting data - Please wait
hr: Tražim podatke - molim pričekajte

en: Rescan devices
hr: Ponovo potraži uređaje

en: Resolve and follow the symbolic links in the filesystem. So a link will be entered as real file or directory.
hr: Razluči i slijedi simboličke poveznice u datotečnom sustavu. Poveznica će biti unesena kao stvarna datoteka ili direktorij.

en: Restart the autodiskmount-daemon
hr: Ponovo pokreni autodiskmount-daemon

en: Restart the autodiskmount-daemon and quit X-CD-Roast
hr: Ponovo pokreni autodiskmount-daemon i zatvori X-CD-Roast.

en: Retrying...
hr: Ponavljam pokušaj...

en: Rock Ridge (anonymous)
hr: Rock Ridge (anonimni)

en: Rock Ridge (backup)
hr: Rock Ridge (sigurnosna preslika)

en: Rock Ridge only
hr: samo Rock Ridge

en: Save
hr: Spremi

en: Save Output
hr: Spremi izlaz

en: Save configuration
hr: Spremi postav

en: Save current settings as default
hr: Spremi ove postavke kao zadane

en: Save list
hr: Sačuvaj listu

en: Save list of paths to master
hr: Sačuvaj popis staza za upravljanje

en: Save settings as default
hr: Spremi zaglavlja kao zadana

en: Save window positions
hr: Spremi položaje prozora

en: Saves all defined texts (with the exception of the Volume-ID) to the configuration directory for automatic restoration at next startup of X-CD-Roast.
hr: Sprema sve unesene tekstove (osim Imena CD-a) da ih možete koristiti slijedeći put kad pokrenete X-CD-Roast.

en: Saves the current ISO-option settings to your configuration directory to enable them automatically again at next startup of X-CD-Roast.
hr: Sprema trenutne ISO-postavke da ih možete koristiti slijedeći put kad pokrenete X-CD-Roast.

en: Saves the current set of write parameters as default values for the next startup of X-CD-Roast.
hr: Sprema trenutne postavke kao zadane vrijednosti za slijedeće pokretanje X-CD-Roast-a.

en: Saves your current configuration.
hr: Sprema vaše trenutne postavke.

en: Saving output successful
hr: Spremanje izlaza uspjelo

en: Scan finished.
hr: Pretraga završena.

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
hr: Pretražuje indekse na CD-u. Ako je ova postavka omogućena, preslika će sadržavati iste indekse zapisa kao i izvorni CD. Uzmite u obzir da nekim pogonima treba vremena za ovakvo pretraživanje.

en: Scanner
hr: Skener

en: Scanning for CD/DVD-Writers and CD/DVD-Reading devices.
    On some configurations this can take a while.
hr: Pretražuje za CD/DVD-pisačima i CD/DVD-čitačkim uređajima.
    Na nekim sustavima to može potrajati.

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
hr: Pretražujem za MCN (Media Catalog Number)...

en: Scanning for devices
hr: Pretražujem za uređajima

en: Scanning for new devices
hr: Pretražujem za novim uređajima

en: Scanning master directories...
hr: Pretražujem direktorije za upravljanje...

en: Scanning track %d for ISRC...
hr: Pretražujem zapis %d za ISRC...

en: Scanning track %d for indices...
hr: Pretražujem zapis %d za indeksima...

en: Sectors for overlap sampling:
hr: Sektora za presežuće uzorkovanje:

en: Sectors per request:
hr: Sektora na zahtjev:

en: Select Directory
hr: Izaberite direktorij

en: Select Logfile
hr: Izaberite datoteku bilježenja

en: Select all
hr: Izaberi sve

en: Select boot image
hr: Izaberite boot obličje

en: Select here an image type which will define how exactly the master image will be generated. For most people the default "Rock Ridge + Joliet" is the perfect setting.
hr: Ovdje izaberite tip obličja koji će odrediti kako će ono biti načinjeno. Za većinu je najbolji već zadani tip "Rock Ridge + Joliet".

en: Select none
hr: Neizaberi ništa

en: Select predefined image type:
hr: Izaberite predodređeni tip obličja:

en: Select the CD- or DVD-Writer you want to use.
hr: Izaberite CD- ili DVD-snimač koji želite rabiti.

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
hr: Izaberite TOC datoteku koja određuje zapise za snimanje na CD. Postavka "Presnimi 'u letu'" čita zapise izravno s čitača, umjesto s čvrstog diska.

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
hr: Izaberite uređaj koji ćete rabiti za sve postupke čitanja CD-a.

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
hr: Izaberite brzinu koju ćete rabiti za izlučivanje zvukovlja.

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
hr: Izaberite koji će zapisi biti potvrđeni prema trenutnom CD-u. Naravno, TOC datoteka mora odgovarati CD-u.

en: Selected:
hr: Izabrano:

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
hr: Izabire sva prikazana obličja na čvrstom disku, za potvrdu.

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
hr: Izabire sve prikazane zapise, tako da ih možete dodati na popis za snimanje jednim klikom.

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
hr: Izabire sve prikazane zapise, tako da ih možete ukloniti s popisa jednim klikom.

en: Selects all displayed tracks.
hr: Izabire sve prikazane zapise.

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
hr: Izabire sve zapise s trenutno umetnutog CD-a, za čitanje.

en: Sending CDDB-query
hr: Šaljem CDDB-upit

en: Session information
hr: Obavijesti o sesiji

en: Session view
hr: Pogled na sesiju

en: Set ISO9660 conformance level:
hr: Postavi ISO9660 razinu prilagodbe

en: Set SCSI IMMED flag
hr: Postavi SCSI IMMED zastavicu

en: Set additional write options for advanced users.
hr: Dodatne postavke snimanja, za napredne korisnike.

en: Set the language: You have to leave setup to activate this setting. Please note that switching directly to languages that require a different font will not work correctly.
hr: Morat će prepustiti Postavu da pokrene ovaj izbor. Molim uzmite u obzir da izravno postavljanje jezika koji zahtijevaju različita slova neće ispravno raditi.

en: Setup
hr: Postav

en: Setup your hardware and system defaults
hr: Postavite zadane vrijednosti svoga očvrsja i sustava

en: Show details...
hr: Prikaži pojedinosti...

en: Show hidden files (files beginning with a dot) in the fileselector above.
hr: Prikazuje skrivene datoteke (počinju s točkicom) u gornjem prozoru.

en: Show more ISO9660 options for advanced users.
hr: Prikazi još ISO9660 postavki za napredne korisnike

en: Shows the percentage of the current write/read process in the titlebar. Allows to minimize X-CD-Roast and still see the progress in some window-managers.
hr: Prikazuje postotak trenutnog postupka čitanja/pisanja u naslovu prozora. Dopušta vam da minimizirate prozor X-CD-Roasta i ipak vidite napredak. (Samo u nekim od upravitelja prozora.)

en: Simulation write
hr: Samo oponašaj snimanje

en: Size of selected tracks:
hr: Veličina izabranih zapisa:

en: Size:
hr: Veličina:

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
hr: Preskače potvrdu zvukovnih zapisa, jer ih mnogi CD čitači ne čitaju pouzdano.

en: Small
hr: sažeti

en: Some of the audio files you want to write have been recorded
    with an invalid ISRC or MCN id. X-CD-Roast can clear these
    invalid ids for you and continue or you have to abort now.
hr: Neke od zvukovnih datoteka koje želite snimiti zapisane su
    s nevaljanim ISRC ili MCN id-om. X-CD-Roast može počistiti
    te id-ove za vas i nastaviti, ili sada morate prekinuti.

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
hr: Neke od datoteka obličja koja želite snimiti
    nedostaju. Molim, osvježite direktorije za obličja.

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
hr: Neki zapisi za CD koji želite snimiti nedostaju.
    Možda je TOC datoteka starija, pa su zapisi
    već uklonjeni s čvrstog diska.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
hr: Neki zapisi su različite veličine od očekivane.
    Možda su stariji ili pripadaju drugom CD-u.
    Želiteli ipak nastaviti, ili prekidate?

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
hr: Nešto se promijenilo u SCSI-sabirnici. Molim
    provjerite svoje uređaje u Postavu.

en: Sparc (Sun workstations)
hr: Sparc (Sun-ove radne stanice)

en: Sparse
hr: sažeta

en: Specifies a comma separated list of boot images that are needed to make a bootable CD for sparc systems.
hr: Određuje popis sustavskih obličja, odijeljenih zarezima, koji su potrebni za stvaranje sustavskog CD-a za Sparc.

en: Specifies that a 56-byte table with CD-ROM layout information will be patched into the boot file. Warning - the boot file will be modified! See the mkisofs-manpage for more details (-boot-info-table)
hr: Određuje da će 56-bitna tablica s obavijestima o CD-ROM rasporedu biti prikrpljena sustavskoj datoteci. Pozor: sustavska datoteka će biti promijenjena! Pogledajte mkisofs priručnu stranicu (man mkisofs) za više pojedinosti (boot-info-table).

en: Specifies that the boot image used to create a bootable CD is a 'no emulation' image. The system will load and execute this image without performing any disk emulation.
hr: Sustavsko obličje (boot image) pomoću kojeg će biti načinjen sustavski disk neće biti "oponašajuće" obličje. Sustav će ga učitati i izvršiti bez ikakvog oponašanja diska.

en: Specifies that the created CD should be marked as not bootable. The system will provide an emulated drive for the image, but will boot off a standard boot device.
hr: Određuje da načinjeni CD neće biti označen kao sustavski. Sustav će pridati jedan oponašajući pogon za obličje, ali će se podignuti s normalnog sustavskog uređaja.

en: Specify here the local charset that should be used for translating the local file names into Joliet Unicode directory records when the CD is read on Windows systems.
hr: Ovdje izaberite lokalni tip slova koji će biti upotrijebljen za prevođenje lokalnih imena datoteka u zapise Joliet Unicode direktorija, kada se CD čita na Windows sustavima.

en: Speed:
hr: Brzina:

en: Starting to scan for devices...
hr: Tražim uređaje...

en: Starting to scan for remote devices...
hr: Tražim udaljene uređaje...

en: Stop the autodiskmount-daemon
hr: Zaustavi autodiskmount-daemon

en: Stop the autodiskmount-daemon now and continue
hr: Sada zaustavi autodiskmount-daemon i nastavi.

en: Stops playback.
hr: Prekida sviranje.

en: Successful:
hr: Uspješno:

en: Support the Microsoft Joliet filesystem to allow long unicode filenames when the CD is read on Windows systems.
hr: Podrška za Microsoftov Joliet datotečni sustav, zbog dugih unicode imena datoteka, kad se CD čita na Windows sustavima.

en: Swap Audio byte order
hr: Zamijeni poredak zvukovnih bajtova

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
hr: Zamjenjuje bajt-poredak zvukovnih zapisa. Potrebno je kada dobijete zvukovni CD na kojemu se čuje samo šum.

en: System default
hr: Zadani na sustavu

en: TAO with zero pregap
hr: TAO s nultim pregap-om

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
hr: TOC datoteka ne odgovara CD-u u pogonu.
    Potvrda je zato nemoguća.

en: TOC-File:
hr: TOC-datoteka:

en: Tape
hr: Traka

en: Temporary Image Storage Directories
hr: Privremeni direktoriji za spremanje obličja

en: Test
hr: Isprobaj

en: Test DSP-Device
hr: Isprobaj DSP-uređaj

en: That CD contains both audio and data tracks. X-CD-Roast
    will only copy the audio tracks in on-the-fly mode.
hr: Ovaj CD sadrži i zvukovne i podatkovne zapise. X-CD-Roast
    će presnimiti samo zvukovne zapise u "u letu" načinu.

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
hr: CDDB-poslužitelj na koji se spajate za skidanje naslova pjesama s Interneta.

en: The VariRec option changes the laser power used to write CDs. This can increase compatibility with some playback devices. Values from -2 to 2 are valid and please note that the write speed will drop to 4x.
hr: VariRec postavka mijenja snagu lasera kojom se snimanju CD-i. Povećat će usklađenost s nekim uređajima za reprodukciju. Možete unijeti vrijednosti od -2 do 2, ali uzmite u obzir da će brzina snimanja pasti na 4x.

en: The Writer you want to use to burn any CDs or DVDs.
hr: Uređaj koji ćete rabiti za snimanje podataka ili zvukovlja na CD-e ili DVD-e.

en: The calculated size of the new session/image. If you choose to write the image to hard drive, this is the free space you need in the image-directories. When burning on-the-fly make sure there is enough space left on the CD-R/RW.
hr: Izračunata veličina nove sesije/obličja. Ako izaberete zapisati obličje na čvrsti disk, to je slobodan prostor kojeg trebate u direktorijima za obličja. Kada pržite "u letu", morate imati toliko mjesta na CD-R/RW-u.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
hr: Zapremina trenutnog CD-R/RW-a.

en: The default speed to be used for writing.
hr: Zadana brzina kojom će se snimati.

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
hr: Uređaj koji ćete rabiti za čitanje podataka ili zvuka s CD-ova.

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
hr: Direktorij na čvrstom disku kamo i odakle ćete spremati i čitati zapise. Postavka "automatski" izabire sve raspoložive direktorije.

en: The following commands will be executed in order
    to activate the Non-Root-Mode.
    Press OK when you are sure you want that.
hr: Slijedeće naredbe bit će izvršene za
    uključivanje ne-korijenskog načina rada.
    Pritisnite "U redu" ako to želite.

en: The following commands will be executed in order
    to deactivate the Non-Root-Mode.
    Press OK when you are sure you want that.
hr: Slijedeće naredbe bit će izvršene za
    isključivanje ne-korijenskog načina rada.
    Pritisnite "U redu" ako to želite.

en: The given boot image is a hard disk image. The hard disk image must begin with a master boot record that contains a single partition.
hr: Sustavsko obličje će biti preslikano s čvrstog diska. Ono mora počinjati s glavnim sustavskim zapisom (master boot record) koji sadrži jednu particiju.

en: The given boot image is copied from a bootable floppy.
hr: Sustavsko obličje će biti preslikano sa sustavske diskete.

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
hr: Direktoriji za obličja ne odgovaraju vašem trenutnom
    sustavu. Molim, provjerite ih u Postavu.

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
hr: Ime datoteke u koju se bilježe sve aktivnosti X-CD-Roast-a.

en: The requested language with the locale
    "%s" is not available on this system.
    Your language setting will be ignored.
hr: Zatraženi jezik s lokalizacijom "%s"
    nije dostupan na ovom sustavu.
    Vaš izbor jezika bit će zanemaren.

en: The root configuration file is not owned by root!
    Aborting...
hr: Korijenska datoteka postavki nije vlasništvo
    korijenskog korisnika! Prekidam...

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
hr: Zvukovni uređaj. Koristi se za sviranje zvukova upozorenja ili zvukovnih zapisa.

en: The space already used on the CD-R/RW by old sessions and the still available space.
hr: Iskorišteni i dostupni prostor na CVD-R/RW-u.

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
hr: Brzina koju X-CD-Roast pokušava postaviti na čitaču prilikom čitanja zvukovnih zapisa. Ovu postavku neki uređaji zanemaruju bez upozorenja.

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
hr: Brzina kojom ćete snimati CD-e. (Ovisi o vašem uređaju.)

en: The temporary directory "%s" is not writeable.
    Aborting...
hr: Nije moguće pisati u privremeni direktorij
    "%s". Prekidam...

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
hr: Ostavite na "sam otkrij" ako niste posve sigurni što radite.

en: There is an empty CD-R/RW in the drive.
    Additional sessions cannot be written on
    unwritten media.
hr: U pogonu je prazan CD-R/RW. Dodatne
    sesije ne možete zapisati na čisti medij.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    Perhaps you want to write a DVD, but you have not selected
    the correct media size? You can continue at own
    risk, but the resulting CD might not be readable.
hr: Na CD-R-u vjerojatno nema dovoljno prostora. Želite li
    snimiti DVD, ali niste izabrali valjanu veličinu medija?
    Nastavite na svoj rizik, ali načinjeni CD možda neće biti čitljiv.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
hr: Na CD-R-u vjerojatno nema dovoljno prostora.
    Nastavite na svoj rizik, ali načinjeni CD možda
    neće biti čitljiv.

en: This CD is closed. No further data can be written onto it.
hr: Ovaj CD je zatvoren. Na njega se više ne može pisati.

en: This CD should be bootable on Sparc systems (usually Sun workstations).
hr: Ovim CD-om bi se trebao podići sustav na Sparc sustavima (obično Sun-ove radne stanice).

en: This CD should be bootable on Standard-PCs as defined by the El Torito Standard. You have to supply valid boot image to make this possible.
hr: Ovim CD-om bi se trebao podići sustav na uobičajenim PC-ima. Morate imati valjano sustavsko obličje (boot image) da to omogućite.

en: This calculates the exact size of your new session/image. Everytime you change the master-options or add/remove paths to master you have to redo this.
hr: Računa veličinu vaše nove sesije/obličja. Svaki put kada promijenite postavke ili dodate ili isključite staze upravljanja zapisima, morate to ponoviti.

en: This can be any device string as described in the
    cdrecord documentation:
    
     For example "/dev/hdc" on Linux 2.5.45 or greater, or
     "REMOTE:rscsi@hostname" to scan for network enabled devices.
hr: Ovo može biti bilo koji string uređaja kako je opisan u
    dokumentaciji cdrecord-a:
    
    Primjerice, "/dev/hdc" na Linuxu 2.5.45 ili novijem, ili
    "REMOTE:rscsi@hostname", ako želite potražiti mrežne uređaje.

en: This copy of X-CD-Roast has been compiled without
    non-root-support. If you want to use X-CD-Roast without entering
    the root-password, you have to install a fully enabled version.
    
    Visit http://www.xcdroast.org for more information.
hr: Ovaj primjerak X-CD-Roasta sastavljen je bez podrške
    za ne-korijenske korisnike. Ako želite rabiti X-CD-Roast bez
    unošenja korijenske zaporke, treba vam potpuna inačica.
    
    Posjetite http://www.xcdroast.org za više obavijesti.

en: This copy of X-CD-Roast has been compiled without
    non-root-support. Therefore you will not be able to use it as
    non-root user unless you have take special precautions. It is
    recommended that you install a fully enabled version.
    
    Visit http://www.xcdroast.org for more information.
hr: Ovaj primjerak X-CD-Roasta sastavljen je bez podrške
    za ne-korijenske korisnike. Stoga ga nećete moći koristiti
    kao ne-korijenski korisnik bez posebnih mjera opreza.
    Preporuča se instalirati potpunu inačicu.
    
    Posjetite http://www.xcdroast.org za više obavijesti.

en: This is like the other Rock Ridge option, but preserves the original permissions and file owner information. This should be used when you create CDs for backup purposes.
hr: Poput ostalih Rock Ridge postavki, ali sačuva izvorna dopuštenja i vlasništvo nad datotekama. Rabi se kada izrađujete CD-ove koji sadrže sigurnosne preslike.

en: This is the internal memory-buffer cdrecord allocates to prevent buffer-underruns while burning. This should be set higher than the writer-internal hardware buffer for more performance.
hr: Unutarnji memorijski tampon (buffer) kojega cdrecord zauzima da preduprijedi "buffer-underruns" greške pri snimanju. Trebao bi biti postavljen na veću vrijednost od memorije očvrsja pisača.

en: This is the name of the disc as displayed on Windows or Mac systems. On Solaris this will be used as the mount point for the volume management system.
hr: Ime diska kakvo se prikazuje na Windows ili Mac sustavima. Na Solarisu bit će upotrijebljeno kao točka montiranja za upravljanje CD-om u sustavu.

en: This is the number of virtual 512 byte sectors to load in no-emulation mode. See the mkisofs-manpage for more details (-boot-load-size)
hr: Ovo je broj prividnih sektora od po 512 bajtova koje valja učitati u ne-oponašajućem načinu. Pogledajte mkisofs priručnu stranicu (man mkisofs) za više pojedinosti (boot-load-size).

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
hr: Ovo će biti predznak imena datoteka zapisa spremljenih na čvrstom disku.

en: This option forces a drive to ignore the medium quality (and a possible automatic write speed reduction) and to use the selected speed. Should only be used with extreme care.
hr: Prisiljava pogon da zanemari kakvosnost medija (i moguće smanjenje brzine pisanja) i radi na izabranoj brzini. Rabiti samo uz poseban oprez.

en: This options allows lower case characters to appear in ISO9660 filenames. This violates the ISO9660 standard, but happens to work on some systems. Use with caution.
hr: Ova postavka omogućuje uporabu malih slova u imenima ISO9660 datoteka. To krši ISO9660 pravila, ali radi na nekim sustavima. Rabiti oprezno.

en: This options allows more than one dot to appear in ISO9660 filenames. Leading dots are not affected by this option. This violates the ISO9660 standard, but happens to work on many systems. Use with caution.
hr: Ova postavka omogućuje uporabu više od jedne točke u ISO9660 imenima datoteka. Ne utječe na početne točke u imenima. Krši ISO9660 pravila, ali radi na mnogim sustavima. Rabiti oprezno.

en: This prevents the CD-Writer from fixating (closing) the CD after writing. You can use this to create an audio CD in several steps. Just be sure to fixate after the last track. (Or use the "Fixate CD-R/RW only" button.) Note: This does only work in Track-At-Once-Mode.
hr: Spriječava CD-pisač da učvrsti (zatvori) CD nakon snimanja. Možete rabiti ovo da načinite zvukovni CD u nekoliko koraka. Obvezno ga učvrstite nakon posljednjeg zapisa. (Ili kliknite "Samo učvrsti CD-R/RW" gumb.) Napomena: ovo radi samo u zapis-odjednom (TAO) načinu.

en: This should describe the preparer of the CD, usually with a mailing address and phone number.
hr: Ime onoga tko je načinio CD, obično s poštanskom adresom i brojem telefona.

en: This should describe the publisher of the CD, usually with a mailing address and phone number.
hr: Ime izdavača CD-a, obično s poštanskom adresom i brojem telefona.

en: This specifies the path and filename of the boot catalog. This file is required to make a bootable CD and will be automatically generated by mkisofs. If you are not sure just keep the default setting.
hr: Ovim određujete stazu i ime datoteke boot catalog. Ta je datoteka potrebna za stvaranje sustavskog (boot) CD-a i automatski će je generirati program mkisofs. Ako niste sigurni, samo ostavite zadane postavke.

en: This specifies the path and filename of the boot image. The boot image must be exactly the size of either a 1.2, 1.44 or 2.88 meg floppy. You can use here any image you copied from a bootable floppy.
hr: Ovdje određujete stazu i ime datoteke sustavskog obličja (boot image). Ono mora biti točno veličine 1.2, 1.44 ili 2.88 MB diskete. Možete koristiti obličje koje ste presnimili sa sustavske diskete.

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
hr: Ova testna inačica još ne podržava
    preslikavanje CD-Extra formata.

en: Tooltips help
hr: Pojavljujuća pomoć

en: Total Size:
hr: Ukupna veličina:

en: Total space available:
hr: Raspoloživo mjesta:

en: Total:
hr: Ukupno:

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
hr: Zapis "%s" ne
    stane na trenutno umetnuti CD, pa ga
    nije moguće potvrditi. Neizabirem ga...

en: Track title
hr: Naslov zapisa

en: Track-At-Once (TAO)
hr: zapis-odjednom (TAO)

en: Track:
hr: Zapis:

en: Tracks
hr: Zapisi

en: Tracks successfully read
hr: Zapisi uspješno pročitani

en: Tracks successfully verified
hr: Zapisi uspješno potvrđeni

en: Tracks successfully written
hr: Zapisi uspješno snimljeni

en: Tracks to verify
hr: Zapisi za potvrdu

en: Tracks to write
hr: Zapisi za snimanje

en: Tracks:
hr: Zapisi:

en: Turn on the Yahama Audio Master Q. R. feature which usually should result in high quality CDs that have less reading problems in HiFi players. This reduces the capacity of a 74 minute CD to 63 minutes and a 80 minute CD to 68 minutes. (Only works in DAO mode)
hr: Uključuje Yamahin Audio Master Q. R, pomoću kojeg ćete dobiti viskokvalitetne CD-ove koje uspješno čitaju svi Hi-Fi uređaji. Skraćuje trajanje 74-minutnog CD-a na 63, a 80-minutnog na 68 minuta. (Radi samo u DAO načinu.)

en: Type
hr: Tip

en: Type:
hr: Tip:

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Unselect all
hr: Neizaberi sve

en: Update
hr: Osvježi

en: Update Session view
hr: Osvježi pogled na sesiju

en: Use HTTP
hr: Rabi HTTP

en: Use Proxy
hr: Rabi proxy

en: Use for all tracks
hr: Rabi za sve zapise

en: Use paranoia mode for audio
hr: Rabi paranoia-način za zvuk

en: Use the HTTP protocol rather than the CDDB protocol to access the CDDB-Server.
hr: Rabi HTTP protokol mjesto CDDB protokola, za pristupanje CDDB-poslužitelju.

en: Use the album performer also for all the tracks. This will copy the current album performer over all track performers.
hr: Rabi ime izvođača albuma i za sve zapise. Preslikat će trenutnog izvođača preko svih izvođača na zapisima.

en: Used/Available:
hr: Iskorišteno/dostupno:

en: User "%s" already added
hr: Korisnik "%s" već je dodan

en: User "%s" does not exist.
    Add anyway?
hr: Korisnik "%s" ne postoji.
    Da ga ipak dodam?

en: Users
hr: Korisnici

en: Users are allowed to:
hr: Korisnici mogu promijeniti:

en: Vendor
hr: Proizvođač

en: Verbose
hr: opširna

en: Verbose mkisofs execution
hr: Rječita mkisofs izvedba

en: Verify CD
hr: Potvrdi CD

en: Verify CD/DVD
hr: Potvrdi CD/DVD

en: Verify Tracks
hr: Potvrdi zapise

en: Verify aborted...
hr: Potvrda prekinuta...

en: Verify anyway
hr: Potvrdi ipak

en: Verify options
hr: Postavke potvrđivanja

en: Verify selected tracks
hr: Potvrdi izabrane zapise

en: Verify tracks
hr: Potvrdi zapise

en: Verify-Error:
hr: Pogreška pri potvrdi:

en: Verifying %d/%d:
hr: Potvrđujem %d/%d:

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
hr: Potvrđujem zvukovni zapis %d/%d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
hr: Potvrda zvukovnog zapisa %d/%d neuspjela

en: Verifying data track %d/%d [%s]
hr: Potvrđujem podatkovni zapis %d/%d [%s]

en: Verifying data track %d/%d failed
hr: Potvrda podatkovnog zapisa %d/%d neuspjela

en: Version %s
hr: Inačica %s

en: View:
hr: Pogled:

en: Volume Id:
hr: Ime diska:

en: Warn before overwriting images
hr: Upozori prije prepisivanja obličja

en: Warning:
hr: Pozor:

en: Warning: CDDB-logout failed
hr: Pozor: CDDB-odjava nije uspjela

en: Warning: Its not recommended to try to create multi session
    with DVD-Media. Its very possible that this will fail.
hr: Pozor: ne preporuča se pravljenje DVD-a u višestrukom
    načinu. To najvjerojatnije neće uspjeti.

en: Warning: No "groupadd" command found on your system.
     - Edit "/etc/group" and add a group "%s" manually.
        Please try again then.
hr: Pozir: na vašem sustavu nije pronađena zapovijed
    "groupadd". Uredite "/etc/group" i ručno dodajte grupu
    "%s", a zatim pokušajte ponovo.

en: Warning: No DSP-device configured.
hr: Pozor: nije postavljen DSP-uređaj.

en: Warning: The cdrtools binaries you have installed are
    not compatible with your system. You will NOT be
    able to read or write CDs. Please read the FAQ
    on www.xcdroast.org for more information.
hr: Pozor: vaše cdrtools binarne datoteke nisu usklađene
    s vašim sustavom. Ne možete niti čitati, niti pisati CD-e.
    Molim pročitajte FAQ na www.xcdroast.com.

en: Warning: You have not entered a cdrecord-ProDVD key in setup.
    Please see the FAQ on how to obtain your free key.
    You also have to renew the key every few months because it got an
    expire date. You will not be able to properly write DVDs without it.
hr: Pozor: niste unijeli cdrecord-ProDVD ključ u postavke.
    Molim pogledajte FAQ kako pribaviti slobodni ključ.
    Morate ga obnoviti svakih par mjeseci, jer je ograničen
    rokom, a bez njega ne možete snimati DVD-e.

en: Warning: Your system is not able to create files larger
    than 2 GB. Writing DVDs will therefore not possible.
hr: Pozor: vaš sustav nije sposoban načiniti datoteke
    veće od 2 GB. Snimanje DVD-a neće biti moguće.

en: Welcome to X-CD-Roast!
    
    You have now the opportunity to configure X-CD-Roast
    so, that not only the root user can start it, but any user
    you choose. Using the Non-Root-Mode is recommended
    and secure. You can change the mode anytime in the
    Users-Pane of the Setup-Menu.
hr: Dobrodošili u X-CD-Roast!
    
    Sada imate priliku postaviti X-CD-Roast tako da ga može
    pokrenuti i rabiti svaki korisnik kojeg izaberete. Korištenje
    ne-korijenskog načina rada preporuča se i sigurno je. U
    bilo koje vrijeme možete promijeniti način rada u odjeljku
    Korisnici u Postavu.

en: When available it does enable protection from Buffer Underrun errors. Supported are Sanyo BURN-Proof, Ricoh Just-Link and similar.
hr: Omogućuje zaštitu od "buffer-underrun" grešaka. Podržani su Sanyo Burn-Proof, Ricoh Just-Link i slični.

en: When copy on the fly it is not advised to use a
    higher speed to write then to read.
hr: Kada presnimavate "u letu", ne preporuča
    se veća brzina pisanja nego čitanja.

en: When enabled, then multiple selections in lists are handled like the lists in Windows (hold CTRL-Key to select more than one entry and use SHIFT to select a whole range of entries).
hr: Kada je omogućeno, višestruki izabiri u popisima ponašaju se kao u Windowsima. (Držite CTRL tipku da izaberete više od jedne stavke, držite SHIFT tipku da izaberete cijeli niz stavki.)

en: When reading or creating new tracks do warn before overwriting existing tracks on the hard drive.
hr: Pri čitanju ili stvaranju novih zapisa, upozorava prije prepisivanja postojećih zapisa na čvrstome disku.

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
hr: Kada ste zadovoljni zapisima i njihovim redoslijedom (koristite povuci-i-ispusti da ga promijenite), kliknite ovdje da prenesete željeno na izabirnik snimanja.

en: When you save your configuration also save the last used window position and size.
hr: Pri spremanju postavki programa sprema i posljednji položaj i veličinu prozora.

en: Will prefix all the selected files and directories with a new path on the destination CD. (e.g. the directories /home/user1 and /opt/backup can be prefixed with /old to become /old/home/user1 and /old/opt/backup on the CD.)
hr: Na sve izabrane datoteke ili direktorije dodat će novi dio staze kao predznak na odredišnom CD-u (npr. direktorijima /home/korisnik i /root/temp/txt može biti dodan predznak /stari, pa će postati /stari/home/korisnik i /stari/root/temp/txt na CD-u).

en: Will put all selected files or directories in the same path on the destination CD, as they are on the hard drive now. (e.g. the directories /home/user1 and /home/user2 will also become /home/user1 and /home/user2 on the CD.)
hr: Postavit će sve izabrane datoteke ili direktorije na CD na jednake staze kao na čvrstom disku (npr. direktoriji /home/korisnik1 i /home/korisnik2 ostat će /home/korisnik1 i /home/korisnik2 i na CD-u).

en: Will put this file or directory content in the root directory of the destination CD. (Strips off its current path completely.)
hr: Postavit će ovu datoteku ili sadržaj direktorija u korijenski direktorij na odredišnom CD-u. (Potpuno uklanja trenutnu stazu.)

en: Will put this file or directory in the same path on the destination CD, as it is on the hard drive now. (e.g. a directory /home/user will also become /home/user on the CD.)
hr: Postavit će datoteku ili direktorij na CD na jednaku stazu kao na čvrstom disku (npr. direktorij /home/korisnik ostat će /home/korisnik i na CD-u).

en: Will put this file or directory on the destination CD while keeping its last part of the directory intact. (e.g. a directory /home/user will become /user on the CD.)
hr: Postavit će datoteku ili direktorij na CD tako da posljednji dio staze ostane netaknut (npr. direktorij /home/korisnik postat će /korisnik na CD-u).

en: Will strip off the shown path component of all selected files and directories and insert a new path instead on the destination CD. (e.g. the directories /export/home/user1 and /export/home/user2/src get their common path /export/home stripped and replaced by /bak1 - they show up as /bak1/user1 and /bak1/user2/src on the CD.)
hr: Uklonit će izabrani dio staze za sve datoteke ili direktorije i dodat će novi na odredišnom CD-u (npr. direktorijima /home/novi/korisnik1 i /home/novi/korisnik2/src može biti uklonjen dio staze /home i zamijenjen s /put, pa će postati /put/novi/korisnik1 i /put/novi/korisnik2/src na CD-u).

en: Will strip off the shown path component of all selected files and directories on the destination CD. (e.g. the directories /export/home/user1 and /export/home/user2/src get their common path /export stripped and become /home/user1 and /home/user2/src on the CD.)
hr: Uklonit će izabrani dio staze za sve datoteke ili direktorije na CD-u (npr. direktorijima /home/novi/korisnik1 i /home/novi/korisnik2/src možete ukloniti dio staze /home, pa će postati /novi/korisnik1 i /novi/korisnik2/src na CD-u).

en: Will strip off the shown path component of all selected files and directories on the destination CD. (e.g. the directories /export/home/user1 and /export/home/user2/src get their common path /export/home stripped and become /user1 and /user2/src on the CD.)
hr: Uklonit će izabrani dio staze za sve datoteke ili direktorije na CD-u (npr. direktorijima /home/novi/korisnik1 i /home/novi/korisnik2/src možete ukloniti dio staze /home/novi, pa će postati /korisnik1 i /korisnik2/src na CD-u).

en: Windows style list selections
hr: Izabiranje s popisa na način kao u Windowsima

en: With your version of the cdrtools only pure data CDs
    are supported for on-the-fly copy. A newer version might
    support audio on-the-fly copy.
hr: Vaša inačica cdrtools-a podržava samo presnimavanje
    čistih podatkovnih CD-a u načinu "u letu". Novija
    inačica možda podržava i takvo zvukovno presnimavanje.

en: Write CD
hr: Snimi CD

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
hr: Snima CD u načinu disk-odjednom. Stvori točnu presliku, bez stanki između zapisa. Zasad ne radi sa svim podržanim pisačima.

en: Write CD in RAW writing mode. It will write with 2352 byte sectors plus 16 bytes of P-Q subchannel data resulting in a sector size of 2368 bytes. If a recorder does not support raw96r, this is the preferred raw writing mode. It does not allow to write CD-Text but it is the only raw writing mode in cheap CD writers. As these cheap writers in most cases do not support DAO mode. (For expert usage only!)
hr: Snima CD u RAW načinu pisanja. Načinit će sektore veličine 2448 bajtova. Ako pisač ne podržava raw96r, preporuča se ovaj način RAW pisanja. Ne zapisuje CD-tekst, ali to je jedini RAW način kod jeftinijih CD pisača, koji obično ne podržavaju DAO način. (Samo za znalce!)

en: Write CD in RAW writing mode. It will write with 2352 byte sectors plus 96 bytes of packed P-W subchannel data resulting in a sector size of 2448 bytes. This is the less preferred raw writing mode as only a few recordes support it. (For expert usage only!)
hr: Snima CD u RAW načinu pisanja. Načinit će sektore veličine 2448 bajtova. Manje preporučeni RAW način pisanja, jer ga svega nekoliko pisača podržava. (Samo za znalce!)

en: Write CD in RAW writing mode. It will write with 2352 byte sectors plus 96 bytes of raw P-W subchannel data resulting in a sector size of 2448 bytes. This is the preferred raw writing mode as it gives best control over the CD writing process. (For expert usage only!)
hr: Snima CD u RAW načinu pisanja. Načinit će sektore veličine 2448 bajtova. Preporuča se od RAW načina pisanja, jer najbolje upravlja postupkom. (Samo za znalce!)

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
hr: Snima CD u načinu zapis-odjednom, ali bez stanke od 2 sekunde. Sliči DAO snimanju, ali radi samo s nekim TEAC/Traxdata-pisačima.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
hr: Snima CD u načinu zapis-odjednom. Načini stanku od 2 sekunde između zapisa, ali je podržan od svih pisača.

en: Write CD-Text
hr: Zapiši CD-tekst

en: Write CD/DVD
hr: Snimi CD/DVD

en: Write Device:
hr: Snimač:

en: Write Mode:
hr: Način pisanja:

en: Write Tracks
hr: Snimi zapise

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
hr: Snima sve izabrane zapise na CD-R/RW.

en: Write as multi session
hr: Snimi CD u višestrukom načinu

en: Write parameters
hr: Postavke snimanja

en: Write session on-the-fly
hr: Snimi sesiju "u letu"

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
hr: Snima CD tako da je moguće kasnije dodati još podataka (u novoj sesiji). Uzmite u obzir da vam je za prvu sesiju potrebno 22 MB dodatnog prostora na CD-R/RW-u, a svaka nova sesija zauzima još po dodatnih 13 MB.

en: Write tracks
hr: Snimi zapise

en: Write-Error:
hr: Pogreška pri snimanju:

en: Writeable
hr: Upisiv

en: Writer-Buffer:
hr: FIFO-buffer:

en: Writes CD-Text information to the CD-R/RW when your CD Writer is supporting it. This usually works only when writing in DAO or raw96r mode.
hr: Zapisuje CD-tekst na CD-R/RW, ako to vaš snimač podržava. To obično radi samo kod pisanja u DAO ili raw96r načinu.

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
hr: Snima sve zapise navedene u TOC datoteci na CD.

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
hr: Snima zapise s čvrstog diska zadanim redoslijedom na CD-R/RW.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
hr: Snima zapise na CD-R/RW. Čita zapise s čvrstog diska ili ih preslikava "u letu" s CD-a u CD-čitaču.

en: Writing %d/%d:
hr: Snimam %d/%d:

en: Writing aborted...
hr: Snimanje prekinuto...

en: Writing audio track %d/%d [%s]
hr: Snimam zvukovni zapis %d/%d [%s]

en: Writing data track %d/%d [%s]
hr: Snimam podatkovni zapis %d/%d [%s]

en: X-CD-Roast may be started on all hosts.
hr: X-CD-Roast se može pokrenuti na svim poslužiteljima.

en: X-CD-Roast won't start on any host (except when run by root).
hr: X-CD-Roast se ne može pokrenuti niti na jednom poslužitelju (osim od korijenskog korisnika).

en: Yes
hr: Da

en: You are going to overwrite old track images on your
    harddrive. Cancel now, if you don't want to do that
    and choose another "File prefix".
hr: Prepisat ćete stara obličja zapisa spremljenih na disku.
    Ako to ne želite, otkažite i izaberite drugi "Predznak
    datoteke".

en: You are going to try to add data to a multi session-CD
    without having multi session writing enabled.
    This can result in an unreadable CD.
hr: Pokušavate dodati zapis na CD sniman u višestrukom
    načinu, ali višestruki način niste omogućili kao postavku.
    To može proizvesti nečitljiv CD.

en: You are trying to write a multi session image
    without having multi session enabled.
    This can result in an unreadable CD.
hr: Pokušavate snimiti obličje u višestrukom načinu,
    ali ga niste omogućili. To može proizvesti nečitljiv CD.

en: You are trying to write a session to a multi session CD,
    where the current sessions do not match.
    This can result in an unreadable CD.
hr: Pokušavate snimiti sesiju na CD u višestrukom načinu,
    na koji trenutne sesije ne odgovaraju. To može
    proizvesti nečitljiv CD.

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
hr: Nemate dopuštenje za čitanje svih datoteka zapisa,
    ili zapisi nisu obične datoteke na čvrstom disku.

en: You have decided to create a multi session CD.
    Should X-CD-Roast create an image for a first
    session, or an image for an additional session?
    
    If you want to create an additional session, load
    now the CD-R/RW to append to in your CD-Writer
    before continuing.
hr: Odlučili ste načiniti CD u višestrukom načinu.
    Treba li X-CD-Roast stvoriti obličje za prvu ili
    koju dodatnu sesiju?
    
    Ako se radi dodatnoj sesiji, sada u svoj pogon
    umetnite CD-R/RW za dodatno snimanje, 
    prije negoli nastavite.

en: You have selected an ATAPI device as your CD-Writer.
    This is not a recommended setup - you will experience
    long delays within X-CD-Roast and bad writing performance.
    See the FAQ how to properly install scsi-emulation for best results.
hr: Izabrali ste ATAPI uređaj kao svoj CD-pisač. To nije preporučena
    postavka - dogodit će vam se usporenje i loša izvedba snimanja.
    Pogledajte FAQ kako instalirati SCSI-oponašanje za najbolji učinak.

en: You have to enable Rock Ridge in the ISO9660-Options
    in order to write a multi session CD.
hr: Morate omogućiti Rock Ridge u ISO9669 postavkama
    ako želite snimiti CD u višestrukom načinu.

en: You need at least a screen resolution of
    %dx%d to run X-CD-Roast.
    
    See the man-page on how to override that requirement.
    
    Exiting now...
hr: Potrebna vam je razlučivost zaslona od barem
    %dx%d da pokrenete X-CD-Roast.
    
    Pročitajte man-stranicu kako zaobići taj zahtjev.
    
    Prekidam...

en: You really want to create a Data CD with one big ISO file on it?
    To burn an ISO file as CD-image use the "Write Tracks" menu
    instead.
hr: Odista želite načliniti podatkovni CD samo s jednom velikom
    ISO datotekom? Da zapržite ISO datoteku kao CD-obličje
    rabite gumb "Snimi zapise" i tamošnje postavke.

en: You really want to create a Data CD with only .wav files on it?
    To create an Audio CD you use the "Write Tracks" menu
    instead of mastering a CD here.
hr: Odista želite načliniti podatkovni CD samo s .wav datotekama?
    Ako želite zvukovni CD, rabite gumb "Snimi zapise" i postavke
    u tome odjeljku, namjesto uređivanja CD-a ovdje.

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
hr: Vaš CD-snimač nije prihvatio CUE tablicu potrebnu za
    DAO snimanje. To može značiti da cdrecord ne podržava DAO
    s vašim snimačem. Izaberite TAO način i pokušajte opet.

en: Your boot image file is not valid. It must
    have a size of either 1200, 1440 or 2880 kB.
hr: Vaša datoteka sustavskog obličja nije valjana.
    Mora biti veličine 1200, 1440 ili 2880 kB.

en: Your boot image file seems not to be included
    on the CD you are going to master. Make sure to
    add its path to the master directories.
hr: Čini se da vaše sustavsko obličje neće biti
    uključeno na CD kojeg ćete načiniti. Dodajte
    stazu do njega u direktorije za upravljanje.

en: Your drive seems to have a faulty firmware which will not allow to read
    data tracks reliably. Try to look for a firmwire upgrade or read your
    data CDs with another drive. To continue is not recommended.
hr: Čini se da vaš pogon ima manjkavi firmware koji ne dopušta pouzdano
    čitanje podatkovnih zapisa. Pokušajte ga nadograditi, ili čitajte svoje
    podatkovne CD-e drugim uređajem. Ne preporuča se nastaviti.

en: Your login password:
hr: Vaša zaporka za prijavak:

en: always
hr: uvijek

en: at events:
hr: Kada:

en: audio track
hr: zvukovni zapis

en: biggest available block of that:
hr: Od toga najveći dostupni blok:

en: blank a track
hr: obriši zapis

en: blank a track tail
hr: obriši trag zapisa

en: blank last session
hr: obriši posljednju sesiju

en: blank the entire disk
hr: potpuno obriši cijeli disk

en: cdrecord-ProDVD key
hr: cdrecord-ProDVD ključ

en: cdrecord-ProDVD terminated.
    
    Most likely because you have entered
    an invalid key. Please check if it is correct.
hr: Cdrecord-ProDVD okončan.
    
    Najvjerojatnie zato što se unijeli nevaljan
    ključ. Molim provjerite ga.

en: change CD Reader Device
hr: uređaj CD-čitača

en: change CD Writer Device
hr: uređaj CD-pisača

en: change CD/DVD Reader Device
hr: uređaj CD/DVD-čitača

en: change CD/DVD Writer Device
hr: uređaj CD/DVD-pisača

en: change Image Storage Directories
hr: direktorije za obličja

en: change Logging-Options
hr: postavke bilježenja

en: change read parameters
hr: odrednice čitanja

en: change write parameters
hr: odrednice snimanja

en: check the sessions of the media.
hr: provjerite sesije na mediju.

en: data track
hr: podatkovni zapis

en: internal speaker
hr: unutarnji zvučnik

en: minimally blank the entire disk (PMA, TOC, pregap)
hr: brzo obriši cijeli disk (samo PMA, TOC, pregap)

en: never
hr: nikada

en: on completion
hr: po svršetku

en: on warnings
hr: pri upozorenjima

en: unclose last session
hr: nezatvori posljednju sesiju

en: unreserve a track
hr: nepričuvaj zapis

en: via HTTP-Proxy:
hr: Kroz HTTP-proxy:
